Persoon. Intervjuu psühholoogilise nõustaja, pr. Anneli Salk`iga


Kirjutistes nimetate ennast reisihuviliseks psühholoogiliseks nõustajaks. Sestap küsiksin esmalt, mis motiveerib Teid reisima?

Mind inspireerivad erinevad kultuuriruumid ning kuidas inimesed lähtuvalt sellest mõtlevad ja oma elu elavad. Igal maal  on oma eripära ja kordumatu ilu. Samuti on reisil olles võimalik oma elu ja tegemisi eemalt vaadata ning suuremat selgust saada.

Kõige eksootilisem reisisiht siiani?

Minu jaoks on Ladakh kõige eksootilisem koht olnud. Tänu kõrgmägedele on selle maa ja inimeste kultuuri omapära säilinud. Ladakhi rahval on palju müütilisi uskumusi ning omapäraseid vaateid elule, mis mõjutavad nende igapäevaseid toiminguid.

Mis on need kolm asja, mida kindlasti tegema peab enne rajataha minekut?

Sõltub inimesest, mida peetakse enne raja taha minekut oluliseks. Mina olen vaadanud, et rahaasjad on korras, samuti reisi dokumendid, piletid ja kindlustused. Pikemate reiside puhul tuleb ka aega planeerida ja  tööasjad korraldada.

Enne pikemat ja seiklusrohket reisi on hea olla teadlik oma:

  1. tervisest
  2. ajast
  3. rahast

Kuidas koguneb mõnus reisiseltskond?

Tänu sarnastele huvidele koguneb mõnus reisiseltskond.

Samas, reisimine on teie hobi. Olete hariduselt psühholoogiline nõustaja. Miks valisite selle  eriala?

Mind huvitab inimeste mõttemaailm ning kuidas see mõjutab inimeste elukäigu kujunemist. Inimestes on palju inspireerivat – hele pool ja tume pool ning tants selle kahe poole vahel. Usun, et tänu psühholoogia alastele teadmistele on võimalik paremini mõista seda, mis inimeste elus toimub. Samuti on võimalik tänu mõttemaailma avardamisele olla teadlikum oma valikutest ning oma elukäiku juhtida.

Koolitate?

Jah, üle kümne aasta viin läbi psühholoogia alaseid koolitusi. Põhiteemadeks on tööstress, kriisiga toimetulek, meeskonnatöö ja klienditeenindus. Täiendkoolitused annavad hea võimaluse inimestele  elukestvaks arenguks, sest  elus on palju muutusi ja väljakutseid. Koolitustel saab uusi teadmisi ning on võimalus sama valdkonna inimestega mõtteid vahetada.

Foto:erakogu

2 thoughts on “Persoon. Intervjuu psühholoogilise nõustaja, pr. Anneli Salk`iga

  1. Tõsi see- enne reisi peab ressursid, sh tervise ja rahavarud üle vaatama.

Comments are closed.

Liitu lugejatega!

Telli TASUTA! Veebikirja postikoer kiirustab kohe, kui midagi uut :)

Tänan, ei.