Jätkame 10.12.08 veebikirjas alanud hinnatud õppejõu ja renoveerija hr. Vahur Kõrbe päevikulaadset kirjutist vana-auto renoveerimisest.
Varuosade hankimine
Varuosade hankimine vanasõidukitele käib ikka läbi nende inimeste, kes ise asjaga tegelevad. Seega tuleb kaasaegseid vahendeid kasutades nendega kontakti otsida. Esimesed sammud saab astuda E-posti teel, sest peaaegu kõigil vanasõidukite klubidel on omad koduleheküljed koos ostu-müügi rubriikidega. Peale selle koraldatakse nii Eestis kui Lätis mitmeid laatasid, kus on võimalik otse suheldes kaupa teha. Igal kevadel ja sügisel toimub traditsiooniline motohuviliste Kurtna (Tagadi) laat. Ja muidugi varuosade kauplused, nagu juba mainitud Volga kauplus.
Foto: volga.nl
Volgade traditsiooniline kokkutulek
Tänavu toimus Volgade traditsiooniline kokkutulek Lääne-Virumaal. See on üks vanatehnika suvistest üritustest, kus meistrid tulevad kokku oma kätetööd näitama, huvilistele nõu andma ja omavahel suhtlema. Seekordne kokkutulek oli juba seitsmes. Näha oli nii prillikivina läikivaid taastatud iludusi kui ka ainult heapermeheliku hooldamisega ja koos peremehega kõrgesse ikka jõudnud töömesilasi. Minu lemmikuks saigi üks selline Tammsalus.
Remondialane kirjandus
Eestikeelset kirjandust Volgade remondi kohta on väga paljudes vanemates käsiraamatutes. Enamasti on neil nimeks “Kolmanda liigi autojuhi õpik”, “Teise liigi autojuhi õpik”, hiljem ka “B-kategooria autod”. Spetsiaalselt sõiduautode remondiks on kirjutatud “Amatöörautojuhi käsiraamat”, “Sõiduautod”, “Sõiduautode remont” ja “Sõiduautode elektriseadmed”.