Lennureisijate õiguste eest võitleva ettevõtte Skycop arvutuste kohaselt peaks äsja 2,97 miljardi suurusest aastakasumist teatanud Lufthansa maksma lennureisijatele reisitõrgete eest hüvitisi koguni 60% ulatuses oma kasumist.
Skycopi juhi Marius Stonkuse sõnul teatas Lufthansa, et 2017. aasta kujunes ettevõtte läbi ajaloo üheks edukaimaks aastaks, kuid ettevõte on pälvinud samal ajal ka väga palju kriitikat lennureisijate õiguste rikkumise eest.
„Soovime pöörata Lufthansa tähelepanu ligi 30 miljonile reisijale, kes jõudsid 2017. aastal Lufthansa reisitõrgete tõttu oma sihtkohta hilinemisega ning ootavad jätkuvalt kuni 600-eurost kompensatsiooni. Lufthansa võlg lennureisijatele hilinenud, ära jäänud ja ülebroneeritud lendude eest võib küündida koguni 1,8 miljardi euroni,“ sõnas Stonkus.
Skycopi kinnitusel keeldub Saksa lennufirma kompensatsioonide maksmisest enam kui 24% nõuete puhul ning kuulub sellega Euroopa Liidu kõige vähem koostööaltimate lennufirmade hulka.
“Lufthansa soovimatus maksta petetud reisijatele kompensatsioone on lennureisijate õigusi kaitsvate ettevõtete seas laialdaselt tuntud – meie kogemuste põhjal võtavad Lufthansa suhtes käivitatud kompensatsioonimenetlused aega üle kolme kuu, mis on märkimisväärselt rohkem kui teiste lennufirmade puhul,“ kinnitas Skycopi esindaja.
Tema sõnul on Euroopa suurimate lennufirmade hulka kuuluv 128 000 töötajaga ettevõtte kurikuulus ka pidevate streikide poolest – viimase kolme aasta jooksul on ettevõtte töötajad streikinud koguni 14 korral. Kuigi lennufirma meeskonna streigid kuuluvad küll jätkuvalt erakorraliste asjaolude alla, mis ei võimalda lennureisijatel saada reisitõrke kompensatsiooni, näitab see Stonkuse sõnul selgelt ettevõtte suhtumist oma reisijatesse.
„Lufthansa peab hakkama näitama üles suuremat vastutustunnet nii oma töötajate kui ka reisijate suhtes. Mullu septembris aset leidnud streik tõi kaasa reisitõrked 400 000 lennureisijale, kes oleks ühtekokku pidanud saama ligi 240 miljoni euro ulatuses kompensatsioone. Selliste juhtumite tõttu oleme algatanud ka petitsiooni, millega teeme ettepaneku muuta lennufirmad vastutavaks streikide poolt tekitatud reisitõrgete eest,“ ütles Stonkus.
Tema sõnul on petitsiooni eesmärk lisada lennufirma meeskondade streik reisitõrke asjaolude hulka, mis võimaldab lennureisijatel saada kuni 600-eurost kompensatsiooni lendude hilinemise, ära jäämise või ülebroneerimise korral.
„Tuleb tõdeda, et lennureisijad ei tea jätkuvalt oma õigusi ning lepivad reisitõrgete korral väikeste kingituste või allahindlusega tulevastelt lennupiletitelt. Eurobaromeetri andmetel teab vaid 40% eurooplastest, et neil on õigus esitada reisitõrke korral nõue lennuhüvitise saamiseks,“ nentis Skycopi juht.
Foto: https://www.skycop.com/