Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning haridus- ja teadusministeerium toetavad ühiselt 265 000 euroga Cleveroni akadeemiat, et edendada tööstuses vajalike robootikainseneride koolitamist.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles, et praktilisel õppel on oluline koht innovatsiooni ja teadus-arendustegevuse võimekuse suurendamisel. „Eestis on täna tõsine puudus inseneridest. Oma valdkonna lipulaevana maailmas võttis Cleveron ette ja asutas koos Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoriga Cleveroni akadeemia. Suur konkurss õppekohale on kinnituseks, et õppekava on populaarne. Ajal, mil COVID on vähendanud ettevõtete võimekust õpet rahastada, on mul hea meel, et saame koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga toetada õppe jätkamist,“ lisas ta.
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on Mainori ja Cleveroni koostöös sündinud õppekava harukordne näide, kuidas tänu eraettevõtja initsiatiivile ja rahastamisele käivitati kõrghariduses uuenduslik töökohapõhine õpe Viljandis. „Tunnustasime seda tegu mullu ka aasta haridusteo auhinnaga. Arvestades algatuse erakordsust, aga ka pandeemia mõju projekti osalistele, oleme riigi poolt valmis ajutiselt õla alla panema,“ ütles Kersna.
Cleveroni akadeemia on Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Cleveroni ühiselt loodud õppekeskkond, kus üliõpilased saavad ettevõtte juures läbida kolme aasta jooksul põhjaliku robootika tarkvarainseneri õppe. Akadeemias toimub praktiline töökohapõhine õpe, kus pool ajast on praktika ja üliõpilased tegelevad praktiliste teadmiste omandamise ning arendamisega isesõitvate autode tootearenduses. Sealjuures pärast õppe läbimist ei ole üliõpilane kohustatud jääma tööle Cleveroni.
Riigipoolne toetussumma jaguneb pooleks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi vahel.