Elekroonikatööstusettevõte Incap Electronics Estonia avas 5.11.21 Kuressaare tehases pidulikult kaasaegse lainejootmismasina ja selektiivjootmismasina. Avaüritusel osalenud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul võib saarlaste tipptehnoloogia panna tugeva aluse kosmosetööstusele Eestis.
Uued seadmed hangiti rahvusvahelise elektroonikatööstusettevõtte Eesti tehasesse eeskätt selleks, et tõsta toodangu kvaliteet kõrgeimale tasemele ja vastata veelgi paremini klientide ootustele, märkis Incapi Estonia tehase juht Greg Grace. Investeeringu väärtus on kokku veerand miljonit eurot.
“Elektroonikaseadmeid kasutatakse igapäevaselt üha enam ning nende tootmine kolitakse järjest lähemalt koduturgudele. See julgustab meid investeerima kõrgtasemel tehnoloogiasse,” märkis Grace. Tipptasemel toodangu pakkumine on end silmapaistvate klientide näol ka ära tasunud – nii näiteks õnnestus Incapi Kuressaare tehase meeskonnal lüüa tänavu kaasa NASA programmi tarbeks toodetud Kuu uurimise kaamera elektroonika tootmises, mille kvaliteedinõuded ja normid on erakordselt kõrged.
Uute seadmete avamisel osalenud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt tõdes, et täna on Eesti tööstus piisavalt võimekas, et toota kasvõi kõik vajalik Kuule mineva objekti jaoks. “Meil on Eestis olemas kõik vajalikud oskused, alates nutikast riistvara- ja tarkvaraarendusest kuni maailmatasemel tootmisettevõteteni vajaliku tarneahelaga selleks, et teostada tõelisi maailmatasemel projekte. Ainuüksi Incapi toodang on ehe näide sellest, et siinne tipptehnoloogia võib teha Eestist tõsiseltvõetava kosmoseriigi,” sõnas Sutt.
Täna Incapi tehases pidulikult avatud lainejootmismasina näol on tegemist seadmega, mis võimaldab joota trükkplaadile erinevaid läbivauk komponente kiirelt ja kvaliteetselt. Pidulikult avatud selektiivjootmismasina abil on aga võimalik paigaldada trükkplaadile valikuliselt selliseid komponente, mis ei talu tavapärast lainejooteprotsessi ja -seadmete kuumust ning on kasutusel keerulisemate toodete korral, kus läbivauk komponente paigaldatakse mõlemale trükkplaadi poolele ja tähtis on väga suur täpsus tina doseerimisel.
Rahvusvahelise elektroonikaseadmete tootjana pakub Incap nii suurtele tööstustele kui ka alustavatele idufirmadele uusima tehnoloogia abil valmistatud elektroonikaseadmete lahendusi. Incapi elektroonikat võib leida näiteks kaugloetavatest elektriarvestitest, tänavatel sõitvatest kergliikuritest, Eesti erinevate piirkondade nutikatest tänavavalgustitest kui ka maailma suurima merekontserni seadmetest või tuntuima liftitootja süsteemidest. Incapis toodetud akupankade abil veab näiteks Eesti esimene hübriidreisilaev Tõll reisijaid Virtsu-Kuivastu liinil ning üsna pea lendab Kuressaares toodetud elektroonikaga kaamera NASA programmi raames Kuud uurima.
Kuressaares tegutsev Incap Electronics Estonia elektroonikatehas kuulub Incap Corporationi gruppi, mis tegutseb Soomes, Eestis, Indias, Slovakkias, Suurbritannias ja Hongkongis ning annab tööd ligi 1900 inimesele, kellest sadakond töötab Saaremaal.
Foptod: https://incapcorp.com/estonia/