Persoon. Intervjuu Eesti Hotelli ja Restorani Personali Agentuuri (EHRA) tegevjuhi hr. Valdo Vokksepp`aga

märts 10, 2009 Persoon. Intervjuu Eesti Hotelli ja Restorani Personali Agentuuri (EHRA) tegevjuhi hr. Valdo Vokksepp`aga kommenteerimine on välja lülitatud


Intervjuusid annad suhteliselt vähe?

Aus vastus oleks – nii palju kui tarvis ja nii vähe kui võimalik. Tegelikult olen Sulle seoses Liidu tegemistega kord juba vastanud…

Mis või kes on multifunktsionaalne personaliettevõte?

EHRA? EHRA on tõesti multifunktsionaalne ettevõte. Tööotsijale tähendab EHRA.ee tööotsingu- ja koolituskeskkonda. Lisaks erialast ajakirja. Töövõtjale – võimalust, et otsime professionaalse tööjõu ja oskame soovitada, millises koolis oleks hea töötajaid täiendada. Samavõrd on meie andmebaas avatud ka neile, kes omal riisikol töötajaid otsida soovivad. Lisaks kommunikatiivne moodul – me teame kus ja kuidas levitada teateid.

Milliseid teateid?

Olenevalt sihtrühmast – kas töökuulutusi, või siis vastupidi, oskame juhtida tähelepanu toodetele või teenustele.

Milliseid koolitusi?

Kuidas nüüd seletada, üheltpoolt teame organisatoorsed eripärasid. Teisalt, igasugune kool on õpetaja keskne. Me teame, kelle juures õpivad parimad pagarid ja kokad. Või teenindajad.

Eelistusi?

Kinnisilmi võin soovitada haridusasutust, mis paikneb Tallinnas Puuvilla tn. 19.

Miks Sa ise koolitad?

Päris mitmel põhjusel. Üheltpoolt, nagu ikka ja alati on süüdi suur juhus. Esiteks on mulle sattunud äärmiselt head juhendajad. Inimesed kes suudavad segaseid ja keerulisi lihtsalt ja huvitavalt lahti rääkida. Teiseks, sattusin töötama toonases Reval Olümpias perioodil, mil sellest kujundati rahvusvaheline neljatärnihotell.

Täna ei ütle taoline asjaolu palju aga küsin teisiti – milline kohalik hotellikett on arenenud edukalt Eestist väljapoole? Arusaadavalt ei toimu sellelaadsed protsessid lihtsalt Pühast Vaimust. Organisatsioonisisene tõuge tuleb tegevjuhtkonnalt ja võimendub vastavalt läbi turundus- ja personaliosakonna. Ühesõnaga, kui vaatan oma CV`d, siis summa mis on kulunud minu kui koolitaja koolitamisele, on ka tänasel päeval aukartustäratav. Eraldi põhjusena pean kindlasti nimetama neid vägagi karismaatilisi persoone, kes viivad oma loenguid läbi TÜ peahoone auditooriumis nr 128. Ühesõnaga – koolitamine on minu jaoks kirg!

Täiesti teiselaadne küsimus, mis Sa arvad, kas kapitalismi lõpp on käes?

Minu arvates äärmiselt rumal seisukohavõtt. Motiveerib inimest ikkagi soov olla parem ja siis selle nimel ka pingutada. Mitte vastupidi. Kui milleski tõsine probleem on, siis pigem kodanikuühiskonna tagasihoidlikus toimimises. Muide, väljendub ka kutsliitude nõrkuses. Tänasega on need protsessid pisitasa muutumas, kuid siiski on ju näiteid piisavalt palju: oli edukas taksojuht ja siis nagu võluväel, kehastus ümber ehitajaks. Tulemus on teadagi milline!

Tänan!

Intervjueeris,
Ton Karlos

Laste sõber, leskede lohutaja, lemmikloomade lemmik. Automaat ja kommunist. Autokraat ja kolumnist.

Kommentaarium on suletud.