Liköör, jook nagu …. 2 osa

jaanuar 10, 2009 Liköör, jook nagu …. 2 osa kommenteerimine on välja lülitatud

Varasemas artiklis oli juttu tsitrus- ning ürdi- ja maitsetaimede likööridest. Viimaste juurde jäimegi, rääkides Chartreus`est. Jätkates siit, tuleb tõdeda, et tegemist on tõepoolest fenomenaalse joogiga, mille taustaks on tänaseks juba 900 aastat tegutsenud mungaklooster. Eraldi väärtus on retsept, mille marssal d’Estrées Chartreuse munkadele andis. Kusjuures retsept on tõepoolest saladus, mida teavadki ainult kaks munka.

Saladuseks ei ole aga see, et liköör ei sisalda kunstlikke värvi- ja säilitusaineid. Serveerida soovitatakse (rohelist) Chartreuse aga võimalikult külmalt, isegi jääl. Muide, üks omapärasemaid Chartreuse põhiseid kokteile The Screamig Lizard (eesti keeles: Kisendav Sisalik ) koosnebki kahest osast rohelisest Chartreus`est ja ühest osast tekiilast ning võimalikult paljust jääst.

Foto: chartreause.com

Siinkohal oleme teinud tänamatu apsu. Nimelt oleme oma senistes tegemistes mööda libisenud ülituntud tsitruslikööridest, näiteks Blue Curacao või Cointreau, andmata mitte ühtegi kokteili või segujoogi retsepti.

Foto: cointreau.com

Parandame selle vea siin ja praegu. Rääkides näiteks Cointreau`st, tuleb selle 150 aasta vana likööri puhul esimesena pähe kokteil nimega Cosmopolitan. Seda roosakat jooki valmistatakse 1-2-3 põhimõttel, mis tähendab, et tootja andmetel võetakse: 5 cl likööri; 3 cl jõhvikamahla; 2 cl sidrunimahla. Kuidas aga Cosmopolitan`i osised kokku panna, seda soovitame jälgida videolt, milleks klõpsake klaasile : )
Blue Curacao puhul peaks aga kõneks võtma Blue Lagoon`i nimelise segu. Koostis: 1 osa vodkat, üks osa Blue Lagoon`i, pikendajaks sidrunimaitseline magus karastusjook ehk limonaad.

Jätkub 10.02.09 veebikirjas.

Kommentaarium on suletud.