Antanas Guoga – Leedu talent, kes naases sünnikoju

juuni 12, 2012 Antanas Guoga – Leedu talent, kes naases sünnikoju kommenteerimine on välja lülitatud

Antanas Guoga

Kaunases sündinud ja 11-aastaselt Austraaliasse kolinud Antanas Guoga (tuntud nime järgi Tony G) on üks karismaatilisemaid mängijaid pokerimaailmas. Tänaseks 40-aastane Tony G naases kodumaale loetud aastad tagasi. Tema tegemised seonduvad Leeduga aga järjest enam. Tony G ei ole aga lihtsalt tavaline pokkerimängija. Ta ei ole ka lihtsalt kuulus pokkerimängija. Ta on ettevõtja, kes teeb tööd millegi suurema nimel ja seda siin Baltimaades.

Tony G pokkerikarjääri karjääri eelne elu oli täis reisimist ja katsetamist. Alates kasiino diileri ametist kuni börsimaaklerina töötamiseni. Pokkerit on ta aga mänginud alates 18-ndast eluaastast, mis ei piirdunud lihtsalt mängimisega. Juba 2002. aastal alustas Tony G, nüüdseks ühe suurema pokkeriuudiste portaaliga maailmas, nimega PokerNews.com. Portaal, mis on rahvusvahelise haardega ja omab ka eesti keelset lehekülge, olles oluline valdkonnd tegija Eesti pokkerivaldkonnas.

Tony G on pokkerit propageerinud ka Eestis. Aastal 2012 mängis ta Eestis Martin Müürsepaga kahest võistlusest koosneva turniiri. Esimene osa oli kolmpunktivisete võistlus ja selle järel vastasseis pokkerilauas. Väidetavalt sõlmiti ka omavaheline kokkulepe, et kui üks peaks kaotama mõlemad mängud, siis jookseb ta aluspükstes üle Vabaduse väljaku. Pokker ei ole aga tema ainukene kirg. Selleks on ka leedulasele tüüpiliselt korvpall ja spordiennustused. Kirg, millest on ta loonud endale ettevõtte nimega TonyBet. Ettevõte, mis pakub võimalust spordipanustamiseks ja pokkeri mängimiseks. Mitmeid Eesti spordimeeskondasid toetav (FC Levadia, BC Kalev Cramo jpt) TonyBet paneb rõhku lisaks mängukogemusele ka klientide turvalisusele ja ausa mängu propageerimisele.

Tema peamine teenus on avatud kaartidega TonyBet Hiina pokkeri mäng, mis pärineb Soomes, sai populaarseks Venemaa läbi ja Tony G plaanib selle mängu populaarsuse viia uutesse kõrgustesse läbi oma Leedu ettevõtte. Korvpallist ei soovi ta mitte ainult isiklikku kasu lõigata, vaid annab ka omalt poolt tagasi. Aastal 2012 oli ta Olümpiamängudel Leedu korvpallimeeskonna mänedžer ja on tänase päevani üks peamiseid Leedu Korvpalli Liidu sponsoreid. Oma pokkerist teenitud suuremad võidusummad jätab ta aga tihtipeale heategevusele. 2006 võitis ta Aasia pokkeriturniiril 457 700 dollarit ja annetas poole sellest Aasua ja Austraalia heategevusorganisatsioonidele.

Antanas Guoga on seotud veelgi teiste erinevate Leedu projektidega. Ta on loonud kohaliku puhkeasutuse TonyResort, asutanud Leedu pokkeriföderatsiooni ja on endiselt Leedu Korvpalli Liidu asepresident. Tony G panus Leedu ettevõtlusmaastikule ei ole jäänud tunnustamata. 2012 valiti ta Leedu parimaks ärimeheks (Lithuanian Business Lighthouse Award). Oma kodumaa tegemistega loodab ta olla järjest enam seotud. Tema hetke kõige enam tähelepanu nõudvamaks ettevõtmiseks on aga Euroopa Parlamenti kandideerimine.

Foto: tonygpoker.com

 

Kommentaarium on suletud.