Vannitoa remont ootab ees, kuid ei oskagi kusagilt pihta hakata? Eks see vannituba ole selline spetsiifilisem tuba ka. Aga millest siis alustada? Kõigepealt tuleb ruumi parameetrid üle vaadata. Santehnika valimine pisikesse vannituppa on loomulikult keerulisem, kui avara vannitoa puhul. Aga miski ei ole võimatu! Tänapäeval on santehnika niivõrd arenenud, et sobivad tooted leiduvad igasse vannituppa. Kui mõõdud on kindlaks tehtud, siis ei olegi muud, kui suunduda poodi ning õigete parameetritega elemendid välja valida. Kuidas seda aga teha, sellest kohe räägimegi.
Vali välja lemmik stiil
Enne, kui santehnika välja valid, otsusta, missuguses stiilis vannituba eelistad. Jah, ka vannitubasid on võimalik kujundada väga erinevates stiilides. Loetleme siinkohal neist populaarsemad:
- Boheemlaslik stiil – peensus, rafineeritus;
- Romantiline stiil – detailid, kaunistused;
- Vintage stiil – nostalgia, ajatu klassika;
- Skandinaavia stiil – puhas, lihtne, valge, valgusküllane;
- Artdeco stiil – uhke, kuldne.
Lähtuvalt lemmikstiilist tuleb välja valida ka santehnika. Skandinaavia stiilis vannituppa vali puhtad valged toonid ning sirged jooned. Romantilise stiili puhul eelista aga kaunistuste ning nikerdatud detailidega esemeid. Vintage ehk vanaaegne visuaal tähendab elemente, mis olid moes aastakümneid tagasi. Kuid ära seejuures karda oma stiilile kindlaks jääda, sest turul on absoluutselt igale maitsele vastav santehnika!
Kas dush või vann?
Mis on vannitoa kõige olulisem element? Loomulikult on see dush või siis vann. Siinkohal tulebki teha valik, kuna vannituppa reeglina mõlemat tüüpi santehnika ei mahu. Kui oled pigem seda tüüpi inimene, kes teostab pesemisprotseduurid kiirelt ja lihtsalt, siis soovitame Sinule dushi. Kui armastad aga aja maha võtta ning nautida erinevaid iluprotseduure, siis soeta vann. Väikeste lastega peredes on samuti vann oluliselt mugavam. Samas, alati ei saagi eelistusele tugineda, sest ruumi parameetrid seavad oma piirangud!
Panipaigad on äärmiselt olulised
Esmalt võib tunduda, et vannitoas hoiame niivõrd vähe esemeid, et panipaiku pole otseselt tarviski. Argipäevas on pilt aga hoopis teine. Mõtle nüüd ise – kõik erinevad pesuvahendid nii enda kui ruumi eest hoolitsemiseks, rätikud, föönid, pardlid jne. Kõik see igapäevaselt tarvilik tuleb kusagile paigutada. Seega soovitame probleemi ennetada ning lisaks santehnika soetamisele muretseda ka mugav peegelkapp, valamukapp ning mõned riiulid. Panipaigad annavad hea võimaluse vidinad peitu panna ning üldist stiili nautida!
Aksessuaarid lisavad stiili ja värvi
Kuidas vannitoale värvi anda, kui kogu santehnika on ühte tooni? Kui seina- ja põrandaplaatide välja vahetamine ei tule kõne alla, siis tulevad mängu tekstiilid. Tihti teevad inimesed vea ning soetavad vaibad plaatidega ühte tooni. Soovitame seda viga vältida ning soetada vaibad hoopis teist tooni, see lisab vannitoale efektsust ning värvi. Kui soovid midagi kokku sobitada, siis vali näiteks rätikud vaipadega ühes toonis. Kui sellest jääb väheks, siis sobita ka seebidosaatorid ning hambaharjatopsid valitud värvigammaga. Ära unusta – valge vannituba vajab värvi!
Pane rõhku materjalidele
Kuna keegi meist ei remondi aastas korra vannituba, siis vali vastupidavad materjalid. Jälgi ka, et santehnika puhastamine oleks seejuures lihtne. Materjalide sortiment ei ole küll teab mis lai, kuid valikut siiski on:
- Keraamika;
- Marmor;
- Kivi;
- Plastik;
- Roostevaba teras;
- Portselan.
Kokkuvõttes võibki öelda, et vannitoa remont algab kindla stiili valikust ning kõik muu lähtub sellest. Järgi eelpool antud soovitusi ning kujunda endale unistuste vannituba! Soodne ning kvaliteetne santehnika vali välja 1a.ee nutipoest.
Fotod: 1a.ee