Välisinvesteeringud Eestisse näitasid möödunud aastal tõusu

veebruar 23, 2012 Välisinvesteeringud Eestisse näitasid möödunud aastal tõusu kommenteerimine on välja lülitatud

EASi andmetel teostati möödunud aastal Eestis umbes 50 suuremat välisinvesteeringute projekti, millest 27 tehti EASi kaasabil. Neist omakorda rohkem kui pooled olid tööstusinvesteeringud, mis tulid peamiselt Soomest, Hispaaniast ja Saksamaalt. 2011. aastal tehtud välisinvesteeringute rahaline maht oli ca 600 miljonit eurot, mille raames luuakse hinnanguliselt 2200 uut töökohta, neist EASi toel tehakse investeeringuid ca 210 mln euro ulatuses ning plaanitakse luua umbes 1410 töökohta.

EASi rahvusvahelistumise divisjoni kaasabil teostati mullu 27 investeerimisprojekti, millest 20 olid uued investeeringud ja 7 Eestis juba tegutsevate välisettevõtete laienemised. 27 projektist 17 olid investeeringud tööstusse, kolm äriteenuste valdkonda ning kaks R&D ja logistika valdkonda. Tööstusprojektidest enamik teostati masina- ja metallitööstuse ning elektroonikatööstuse ettevõtete poolt. Peamised EASi kaasabil tehtud investeeringute päritoluriigid olid Soome, Hispaania, Saksamaa, Venemaa ja Norra.

„Ligi pooled välisinvesteeringutest tulid Soomest. Enamik investeeringutest, mida nõustasime, tehti Tallinnasse ja Harjumaale, kuid üksikuid projekte läks ka Ida-Viru, Saare ja Pärnu maakonda,” kommenteeris EASi juhatuse liige Maria Alajõe. „Meie huvi on eeskätt kõrgema lisandväärtusega töökohtade loomisele kaasaaitamine, seetõttu on viimastel aastatel kujunenud olulisemateks sektoriteks äriteenused, elektroonikatööstus, IKT, masinatööstus ja logistika,” nimetas Alajõe.

Allikas ja lisainfo:http://www.eas.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=5656&Itemid=738&utm_source=newsletter
Foto: EAS.ee

Kommentaarium on suletud.