Turism. Mallorca – suviste pidude saar

september 10, 2010 Turism. Mallorca – suviste pidude saar kommenteerimine on välja lülitatud

Head tüdrukud lähevad paradiisi, halvad tüdrukud Mallorcale! Reklaamlause Mallorca T – särgilt

Käisime Mallorcal juuli keskel ning lennukist maha tulles tundsime keskpäeva suurt kuumust. Oli siesta –  siesta on eluliselt oluline puhkepausi aeg, et ennast kuidagi moodi selles kuumuses hästi tunda.

Meie hotell asus Arenalis, buss Palma  de Playa ( pealinna ) lennujaamast sõitis sinna ainult pool tundi. Kohapeal selgus, et Arenal on põhiliselt saksa turistide puhkamise ja pidutsemise koht.  Arenali kuurortis on ilus 9 kilomeetri pikkune kuldse liivaga rannapromenaad, millel asuvad baarid, klubid, diskoteegid. Igale huvilisele on midagi, mõnes baaris vaatavad spordihuvilised jalgpalli, mõnes kõlavad ladina – ameerika rütmid ning mõnes jälle saksa õllelaulud. Rõõmsad saksa turistid laulsid täiel rinnal saksa õllelaule kaasa, huvitaval kombel olid kõigil sõnad peas. Õhtuti ronisid nad laudade peale ning tants ja trall läks pööraseks.  Varahommikul kella viie – kuue paiku läksid viimased pidutsejad magama.

Mallorcal on palju võimalusi oma puhkus põnevaks teha. Koos reisikaaslasega otsustasime tutvuda saare vaatamisväärsustega. Sõitsime mööda saart liinibussidega ning bussiliiklus on saarel hästi organiseeritud, bussi kassast anti meile isegi bussisõidu graafik. Igal pool olid teeviidad turistidele ning eksimise võimalus oli peaaegu olematu. Omal käel saarel seigeldes sai paremini oma aega planeerida, kohalikega suhelda ning võrreldes turismibüroo reisipakettidega saime umbes 75 % odavamalt. See on juba märgatav hinna vahe!

Külastasime Mallorca ida osas asuvat Manacori linna ja selle lähistel asuvaid Draakoni stalaktiidi – ning stalagmiidikoopaid. Koopad olid võimsad ning koopa kõige suuremas saalis toimus maa – alusel järvel romantiline klaverikontsert. Tõesti, turistidele mõeldud brozüürides ei bluffitud – koopad olid muljet avaldavad ning fotod olid tegelikkusega sarnased. Vahel on nii, et mingi koht on turistidele mõeldud brozüüris üles kiidetud aga kohapeal selgub, et see on kõigest turisti lõks ning vaadata pole suurt midagi, on  ainult suveniiri putkade rivi.

Teiseks põnevaks vaatamisväärsuseks osutus Mallorca lääne osas asuv Valdemossa klooster kus meil oli võimalus kuulata ` juhuslikult´  seal elanud helilooja Frederic Chopini klaverikontserti. See oli nii romantiliselt nunnu elamus nagu armastusfilmide moosised seigad. Valdemossast sõitsime edasi väikesesse prantsusepärasesse kuurortlinna Sollerisse ning luksuslikus jahisadama restoranis turgutasime ennast hispaania hea köögiga. Loomulikult voolas veini ojadena! Vaatasime valendavaid purjeid ning maailm oli meie jaoks peatunud!

Tasapisi hakkas aeg meie jaoks jälle tiksuma, läksime bussi peale ning sõitsime oma kuurortisse Arenali tagasi.

Ah jaa, mulistasime iga päev paar tundi soolases Vahemeres ning vaatasime kuidas rannale liivalosse ehitati. Iga puhkus lõppeb kord ning nii tuligi ärasõidu aeg kätte. Lennuk väljus Palma  de Playa lennujaamast õigeaegselt ning saabus Tallinna plaanipäraselt. Tallinnas tibutas uduvihama ning oli + 15 kraadi sooja.

Anneli Salk,
reisihuviline psühholoog
www.celestis.ee

Fotod: Erakogu

Kommentaarium on suletud.