Proovinumber

august 27, 2007 Proovinumber kommenteerimine on välja lülitatud

Tere tulemast!

Selle hea ja tuttavliku tervitusega kutsume Teid nüüd ning tulevikus lugema ja hindama veebikirja “Külaline”.

Miks just “Külaline”? Ilmselt andis tõuke just selle nime valimiseks lapsepõlves loetud Alan Milne “Karupoeg Puhh”… Mäletate seda head ja naljakat lugu, kus Puhh käib metsas, ning arutleb:”Kui ma ülepea neist asjadest midagi tean, siis on see auk siin igatahesJänese urg. Jänes tähendab ju seltskonda, seltskond jällegi söömaaega, minu ümina ärakuulamist ja muud seesugust“.

Kas “Külaline” lugejatele ka meeldib, ei tea täna veel keegi, kuid loodame siiralt, et saame pakkuda Teile huvitavat, asjalikku ja haaravat lugemist. Samuti loodame, et vastalustav veebikiri on oodatud külaline Teie elektroonilises postkastis. Ja et ehk ei lähe tal nii nagu juhtus Karupoeg Puhhil külaskäigu ajal Jänese juurde. Siitmaalt jätkame küsimuste ja vastuste vormis. Ikkagi dialoog : )
Et siis, veebikiri … Miks ja kellele?

Poliitiku vastus oleks – hea küsimus! Selline oleks ka mittepoliitiku vastus. Nimelt saame (EHRA managment) teinekord enam kui sadakond kirja päevas ja sellest tekkis ka mitte eriti geniaalne mõte panna kokku rubriik „Korduma Kippuvad Küsimused”. Mõeldud – tehtud. Kahjuks on tänaseks see hea ettevõtmine ammendumas. Inimesed lihtsalt ei loe staatilist ja impersonaalset teksti. Huvitav ja hariv kirjutis, miks see just nii on, paikneb „Eesti Ekspressi” arhiivis. NimeltArgo Ideon`i 24.07.2007 ilmunud „Revolutsioon pöörab veebielu pea peale”.

Mitte veebikiri vaid kasutusõpetus?

Oh ei. Veebikiri ikka. Kindlasti viitame oma tegevuses EHRA`le (pealehe paremas osas on lingid, näiteks) aga ainult ettevõttele hosiannat laulma ei plaani hakata – siis kaoks kirjutamisel igasugune mõte. Tõsiselt. See on sügavalt põhimõtteline küsimus. Olen juhtumisi lugenud mitmeid asutuste siselehti ning blog`eja kohati tekib tunne nagu oleks toimetaja või toimetus ajuvapustuse üle elanud.Ühesõnaga, kavatseme pakkuda üldhuvilugemist turismi- ja toitlustusvaldkonnastöötavatele inimestele ja ootame võimalikult elavat tagasisidet.

Nimi?

Tundus, et „Külaline” oleks nimena piisavalt ontlik. Aga kas selline nimi ka lugejatele meeldib, näitab eelkõige aeg. Kõik head mõtted on oodatud – samuti kaastööd. Need võib julgesti saata aadressile info@ehra.ee

Ilmumine?

Plaanitud on, et veebikiri ilmub kord kuus. Arvame, et kord 30 päeva järel on selline aus ajavahemik – kord nädalas oleks ilmumiseksliiga tihe ja kord kvartalis liig harv.

Terav küsimus, mis saab kommentaaridest?

 Nagu eelpool märgitud on kommentaarid vägagi oodatud. Samas on kommeentaarium allutatud ikkagi kindlale korrale: mitte ükski arvamus ei ilmu enne kui veebikirja moderaator selle heaks on kiitnud. Mitte, et oleksime nn „Delfi” eelnõu pooldajad aga me lihtsalt ei soovi, et „Külaline” muutuks kohaks, kus saaks ennast anonüümselt välja elamas käia. Mis tähendab, et avaldamist ei leia halvustavad ja pahatahtlikud kommentaarid. Eriarvamusi ja -seisukohti kandvad mõttevaldused ei kao loomulikult kuhugi.

Konkurendid?

Me ei usu, etkellegagi konkureerime – pigem vastupidi – viitameheal meelel „päris” so paberkandjal ajakirjadele ja ajalehtedele. Samuti oleme avatud sisuliseks koostööks kõigi väljaannetega, va parteide häälekandjad.

Aga ikkagi, mis sai Karupoeg Puhh`ist pärast seda kui ta Notsule Jänesele külla läks ja ennast nii paksuks sõi et urust välja ei pääsenud?

Tuli Christopher Robin ja luges Puhhile raamatut …

Midagi veel?

Et siis, Hea Lugeja, kommenteerige tekste. Nii on ettevõtmisel mõtet. Samuti võib materjale julgesti kasutada õppetöös või lihtsalt stendile välja panna. Arusaadavalt ootame, et meile kui algallikale viidatakse : ) Ja mis põhiline – sõpradele ning tuttavatele võiks teada anda, et „Külaline” on saabunud !

Tervitades,

Veebikiri “Külaline”
Toimetaja: Riina Vokksepp
E-post: info@ehra.ee
GSM: 51 919976
Tel/Fax 6561157

Kõik õigused reserveeritud.

Kommentaarium on suletud.