Peokorraldus. Vanema juubel

mai 10, 2009 Peokorraldus. Vanema juubel kommenteerimine on välja lülitatud

Vanaemad on alati olnud perekonda kooshoidvaks jõuks ja traditsioonide kandjaks. Kui on saabumas nõnda tähtis päev nagu juubel, on lähedastel pea ragistamist küllaga. Miks mitte korraldada vanaemale meeldejääv ning vääriline sünnipäev? Õnnestunud sünnipäevapeo korraldamine nõuab kindlasti palju aega ja pühendumist ning alati tuleks meeles pidada eelkõige sünnipäevalapse huvisid. Sobiva peokoha leidmine on kindlasti väga oluline.
Kindlasti oleks üks variant korraldada vanaema sünnipäev Eesti Vabaõhumuuseumis koos laste ning lastelastega, kus veidi nostalgilise ning südamliku meeleolu tekkimine on garanteeritud.

Glamuuri armastavale vanaemale aga võiks korraldada hoopis filmiteemalise peo mõnes kenas Eestimaa puhkekeskuses, kust ei puudu ei punane vaip ega ka Hollywoodi tuntud näitlejateks kehastunud lähedased. See annaks vanaemale võimaluse tunda end tõelise staarina.
Sünnipäeva toitlustus võiks olla buffee stiilis – nii saab igaüks valida toidu vastavalt oma maitsele. Buffee valikus võiks olla erinevad suupisted (n. tikuvõileivad, wrap värske kurgi ning külmsuitsu lõhega, juustu – puuviljasuupisted, korvike täidetud rostbiifi – puuviljasalatiga), pearoog (n. ahjukartul tilliga, riis, röstitud lõhe paprika kastmega, grillitud seafilee mustasõstra kastmes) ning dessert (n. puuviljavalik, šokolaadikringel, kohupiima – õunakook vaniljekastmega).Lihtsam ning ka odavam viis oleks aga pakkuda traditsioonilist Eesti toitu.

Menüü näide: eelroog (kartulisalat, rosolje, singirullid, täidetud munad, heeringafilee hapukoorega, sült), pearoog (kartul, praekapsas, sealiha, kaste) ning dessert (erinevad koogikesed, kohupiima – martsipani kringel, puuvili). Kindlasti soovitaks kasutada ka cateringi teenuseid pakkuvate firmade teenuseid, sest kokkuvõttes võib see olla ka odavam kui ise valmitada. Üks on kindel, et catering teenust kasutades hoiate oma aega ja energiat kokku. Erinevate võimaluste uurimiseks soovitaks vaadata meie andmebaasis olevaid toitlustusteenustega tegelevaid ettevõtteid (vaata siia) , kõik nad on pikaajaliste kogemustega ja oma ala professionaalid. Olenemata kohast, peaks üks sünnipäevapidu olema põnev ning täis erinevaid ettevõtmisi.

Kuna vanaemad on alati valmis siira rõõmuga jagama oma lapsepõlvemälestusi, siis miks mitte korraldada lõbus ringmäng: vanaema seisab ringi keskel ning lähedased tema ümber. Vanaema küsib igaühe käest järjekorras ennast puudutava küsimuse. Kes oskab küsimusele vastata, saab vanaemale astuda sammu võrra lähemale. Ilmselgelt on võitja see, kes vanaema kõige paremini tunneb.

 

Hinge pugevat sünnipäevakinki on alati keeruline teha, eriti aga siis, kui tegu on 80. juubeliga. Kõige olulisem on vanaemale kindlasti olla koos oma lähedaste ning lastelastega. Kingi vanaemale aega – uuri välja vastavalt tema huvidele mõni kunstikursus, huvitav toidukoolitus või hoopis kudumisring, kus saaksid vanaemaga nädalas korra või kaks käia, kinkides talle üheaegselt nii väärtuslikku koosveedetud aega kui ka põnevat tegevust. Vanaprouale oleks kindlasti õige kingitus hellitav SPA-külastus või mõnus massaaž, kus saaks lõõgastuda. Loodus- ning reisihuvilisele vanaemale oleks parim kink puhkusereis päikese all, perekondlik fotomatk ilusas Eesti looduses või siis hoopis vanaema ning tema lähedaste külastus lapsepõlve meelispaika, kuhu võiks koos kogu perega istutada vanaema auks puu. Kuid miks mitte teha vanaemale „kolm kuldkalakese soovi“ stiilis kingitus: vanaema paneb enne sünnipäeva klaasanumasse 10 soovi, millede täitumine oleks talle tähtis (ese, asi, mõni koht, kus ta ei ole jõudnud käia, mõni heasüdamlik soov lähedasele jne). Sünnipäeval antakse talle võimalus silmad kinni valida anumast 3 soovi ning need 3 soovi täidetakse lähedaste poolt.

Aktiivsemale vanaemale valmistaks rõõmu ehk retrostiilis korvikesega jalgratas, mis liikumise kindlasti kiiremaks ning mugavamaks muudab. Raamitud vanas stiilis ajalehe esikülg, mille ilmumiskuupäevaks on vanaema sünnikuupäev ja millel vanaema nooruspõlve pildid ning põnevad uudislood temast, oleks kindlasti kingitus, mis tooks nii mõnelegi pisara silma. Kes viitsib veidi rohkem vaeva näha, võiks valmistada vanaemale hoopis laeka, milles võiks olla 365 erinevat südamlikku ning vanaema iseloomustavat ütlust – nii on ka vanaemal terve aastajagu lugemist ning ka pisike üllatus igas argipäevas. Muusikalembelisele vanaemale võiks ehk kinkida tema lemmikartisti esinemise tema enda sünnipäevapeol. Kindlasti oleks vanaemal väga hea meel ka kalendri üle, mille igat kuud kaunistab lapse või lapselapse pilt. Millegi väga ootamatu kinkimiseks võib vanaemale vormistada hoopis päris temanimelise tähe – kas pole mitte eriline? Hea sünnipäevakingi puhul polegi ju oluline selle materiaalne väärtus, vaid pigem see, et see on tehtud südamega – kõik, mis südamest tulnud, läheb südamesse!

Autor: Kristiine Saat
Foto: Priit Siimon Mediadub

Allikas: Feeling24.ee

Kommentaarium on suletud.