Miina Härma meenemünti saab esmaspäevast osta postkontoritest

juuni 12, 2014 Miina Härma meenemünti saab esmaspäevast osta postkontoritest kommenteerimine on välja lülitatud
Miina Härma meenemünti saab esmaspäevast osta postkontoritest

Eesti Pank emiteerib 16. juunil Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast 10-eurose nimiväärtusega meenemündi. Münti hinnaga 35 eurot on võimalik soetada Eesti Panga muuseumis, Omniva e-poes ja 11 postkontoris üle Eesti.

Eesti Panga muuseumis saab esmaspäeval münte osta kell 12-17. Meenemünte müüvad ka 11 postkontorit üle Eesti: Tallinnas (Narva mnt, Viru tn ja Lossi plats), Tartus (kesklinna ja Edeni kontorid), Narvas (Astri), Pärnus (Hommiku tn), Viljandis (Tallinna tn), Kuressaares, Haapsalus ja Valgas.

Tänavu 9. veebruaril möödus 150 aastat Eesti helilooja, koorijuhi ja organisti Miina Härma sünnist. Olles kirjutanud üle 200 laulu, millest enamik on koorilaulud, on Härma andud suure panuse Eesti laulupidude repertuaari. Nii jääb Miina Härma loomingule pühendatud hõbemünt meenutama ka tänavuaastast XXVI laulu- ja XIX tantsupidu „Aja puudutus. Puudutuse aeg“.

Miina Härma loomingule pühendatud meenemündi aversil on Eesti Vabariigi riigivapp ja aastaarv 2014. Mündi reversil on muusikaõpetaja, dirigendi ja helilooja sümbolina helihargist resoneeriva puhta tooni võnked, pühendustekst „Miina Härma 150“ ja nimiväärtus 10 eurot. Meenemündi kujundas Jaano Ester.

Hõbedast (Ag 925) proof kvaliteediga meenemünt kaalub 28,28 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 7500.Mündid on vermitud Hollandi Kuninglikus Rahapajas (Koninklijke Nederlandse Munt).

Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) on avatud esmaspäeval, 16. juunil kell 12-17 ning tavapärastel aegadel teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeval kell 11-16. Täpsem info postkontorite lahtiolekuaegade kohta on veebilehel www.omniva.ee. Münte broneerida ei saa.

Foto ja allikas: Eesti Pank

 

Kommentaarium on suletud.