Mars Inc

veebruar 4, 2013 Mars Inc kommenteerimine on välja lülitatud

Mars Incorporated, ehk maailma suuruselt kolmas perekonna ainuomanduses olev USA globaalse haardega kondiitritoodete, lemmikloomade toidu ja muude toiduainete tootja, mille müügikäive ulatus 2010 aastal Forbs`i hinnangul 300 miljardi USA dollarini.

Ettevõtte ajalugu ulatub aastasse 1911, mil Washingtoni osariigis Tacomas maiustustega kauplev Franklin Mars ja tema abikaasa Ethel valmistasid oma esimesed maiustused veel oma enda isiklikus köögis. Kaskteist aastat hiljem tõi ettevõte turule oma esimese karamelli-šokolaadi batooni Milky Way, millele 1930 järgnes Snickers. Lugejale oleks ilmselt põnev teada, et tänaseks enam kui 407,409,600 ühikut müüdud maius sai nime perekonna lemmikloomalt – hobuselt.

Äri arengusse tekkis mõra hetkel, mil Mars juunior ja seenior tülli pöörasid ning noorim neist
Suurbritanniasse sõitis, kus ehitas ülesse enda firma ja tõi Euroopa turule mõnevõrra muudetud retseptuuriga Milky Way. Forrest Edward Mars pöördus USa-sse tagasi alles pärast isa surma.

1940 asutas Hershey Chocolate Company toonase presidendi poeg Bruce Murrie ja Forrest Mars koos firma M & M. Oma sünni võlgnevad nad tänu aga hoopis aastatel 1936-1939 väldanud Hispaania kodusõjale. Nimelt meeldis sõduritele süüa suhkrustatud šokolaadipastille, sest viimased sobisid Hispaania kuuma ilmastikku tunduvalt paremini kui tavalised šokolaaditahvlidForrest Mars ostis aastal 1949 Bruce Murrie välja ühisest firmast. Huvitava irooniana said kahest ettevõttest, Hershey Chocolate Companyst ja M & M`st sama äkilised ning võimsad

Forrest Mars ostis aastal 1949 Bruce Murrie välja ühisest firmast. Huvitava irooniana said kahest ettevõttest, Hershey Chocolate Companyst ja M & M`st sama äkilised ning võimsad
rivaalid nagu seda on Pesi Cola ja Coca-Cola. M & M reklaamkujude ning reklaamlause ‘The milk chocolate melts in your mouth, not in your hand” ilmumiseni jäi veel kuus aastat. Sel ajajärgul võttis Forrest Mars üle ka riisitootja Converted Rice (Uncle Ben’s).

Viimases kümnendis saame rääkida 70 000 töötajaga hiigelettevõttest, mis valmistab ridamisi tooteid, alustades lemmikloomade toidust ja lõpetades närimiskummiga.

Kompanii koduleht: http://www.mars.com/global/index.aspx

Foto: wikipedia.org

 

Kommentaarium on suletud.