Kuidas muuta kodu ja aed nauditavaks kogu perele?

veebruar 21, 2018 Kuidas muuta kodu ja aed nauditavaks kogu perele? kommenteerimine on välja lülitatud
Kuidas muuta kodu ja aed nauditavaks kogu perele?

Foto: 1a.ee

Kodu on koht, kuhu inimesed investeerivad kõige rohkem ja kõige parema meelega. Tasub tähele panna, et mitte ükski kodu ja aed ei saa täiuslikuks iseenesest, nendesse tuleb panustada palju hoolt ja aega. Tänapäeva kiire elutempo jätab aga üha vähem aega kodu eest hoolitsemiseks ja siin tulevadki appi erinevad kodumasinad ning aiatööriistad, mis teevad pool tööd ise ära. Robotmuruniiduk, automaatne kastmissüsteem – need on vaid mõned üksikud näited tõhusatest abimeestest, mille abiga muuta kodu ja aed mõnusaks keskkonnaks, seejuures uskumatult väikese vaevaga. Anname veidi nõu ning tutvustame erinevaid vahendeid, mis on suureks abiks igale perenaisele ja – mehele.

Õiged aiatööriistad panevad aia elama

Kuna kõiki aiatöid ei ole võimalik automatiseerida, siis tuleb tihti ka ise käed käiku lasta. See ei ole aga keeruline, kui Sul on abiks kvaliteetsed aiatööriistad, mis teevad pool tööd Sinu eest ära. Vali tööriistad hoolikalt ning veendu, et need oleksid eelkõige vastupidavad, ergonoomilised ning vastaksid Sinu aia vajadustele. Veendu ka selles, et kõigil tööriistadel oleksid ohutusjuhendid, tutvu nendega ning mis muud, kui asu tööle!
Kes ei unistaks aiast, mis elab ja õitseb ning pakub kogu perele silmailu? Rehad, labidad, kõplad, kirved ja paljud teised tööriistad on aiaga majapidamises lausa hädavajalikud. Õiged töövõtted, kvaliteetsed aiatööriistad ning aastaringne hool panevad aia elama!

Puhkuseks aias osta mugav ja ilmastikukindel mööbel

Foto: 1a.ee

Aiamööbli valimine tundub üsna lihtne – laud, mõned toolid, päikesevari. Tegelikult nõuab aia „sisustamine“ aga oluliselt rohkem aega ja süvenemist. Kas soovid, et Sinu aiamööbel näeks esindusik välja ka pärast esimest vihmasadu? Siis eelista ilmastikukindlaid materjale, mis säilitavad oma hea välimuse ka keerulistes oludes. Metallmööbli puhul eelista roostevaba terast, puitmööbli puhul jälgi, et oleks kasutatud ilmastikukindlaid viimistlusvahendeid. Tekstiilist detailide puhul kontrolli nende kvaliteeti ning vali toonid, millelt määrdumine kirkalt silma ei paista. Pööra ka tähelepanu sellele, et katted ja muud tekstiilid oleksid vetthülgavad ja kergesti puhastatavad. Valides õiged materjalid, näeb Sinu kodu ja aed aastaringselt hea välja!

Võimekad aiatöömasinad nihutavad piire

Muru niitmine on meeste töö, nii on see olnud ajast-aega, kuid tööriistad muutuvad ning nendega koos muutuvad ka arusaamad. Et Sinu kodu ja aed oleksid alati ideaalses korras, soeta masinad, mis on lihtsasti käsitletavad ka õrnema sugupoole jaoks. See garanteerib ladusama tööjaotuse ning tõhusama ajakasutuse! Aiatöömasinad vali lähtuvalt koduaia suurusest ning olemusest:

● Trimmerid ja võsalõikurid suurele krundile heinamaa ning võsa hooldamiseks;
● Murutraktorid suurte aedade eest hoolitsemiseks;
● Muruniidukid pisematesse aedadesse;
● Robotniidukid tasase pinnasega lageda aia hooldamiseks.

Nihuta piiri meeste ja naiste tööde vahel ning soeta aiatöömasinad, mis pakuvad töörõõmu kogu perele, sõltumata soost.

Kodu ja aed = puhkus, pere ja sõbrad!

Foto: 1a.ee

Mis eesmärgil me oma kodu pidevalt putitame ning täiustame? Ikka selleks, et seal oleks mõnus pere ja sõpradega aega veeta ning puhata. Kui kõik vajalikud tööd on tehtud ning saabub kauaoodatud puhkehetk siis veendu, et Sinu aed oleks kindlasti varustatud ka mõnusaks puhkuseks vajalike vahenditega:

● Korralik gaasi- või söegrill maitsvateks söömaaegadeks;
● Batuut rõõmuks nii väikestele kui suurtele;
● Bassein, mis pakub mõnusat jahutust;
● Varikatus, kuhu peitu pugeda nii vihma kui kõrvetava päikese eest.

Kõik need vahendid ei ole küll hädavajalikud, kuid kui eesmärgiks on luua kodu ja aed, mis pakub rõõmu kogu perele, siis on ka väikesed detailid suureks abiks.

Too oma aeda valgust ja sära

Aia valgustamine ei ole sugugi vähemtähtis, kui tubased valguslahendused. Tihti unustataksegi aia kujundamisel valgustus täielikult ära ning pimedate sügisõhtute saabudes jõuab kohale reaalsus – pime ja kõle aed.

Aia valgustamiseks on tohutult variante, kuid kuna õues on võimalik ära kasutada päikesevalgust, siis soovitame päikesepatareiga lahendusi, mis on ülimalt säästlikud. Torka need maa sisse, kinnita seinale – variante on igale aiale ja maitsele. Kui säästlikkusest veel rääkida, siis õuevalgustitena on parimad liikumisanduriga lambid, mis süttivad vaid liikumise toimel ning ei kuluta seetõttu asjatult energiat. Ja loomulikult jõulud – see on aeg, mil saame oma aia säravate tulukeste ning temaatiliste kujukeste abil erilisse pidurüüsse sättida!

Loodetavasti on eelnevas artiklis välja toodud pisikesed soovitused abiks unistuste aia kujundamisel. Tegelikult ei olegi selleks palju tarvis – piisab asjalikest aiatööriistadest ja – masinatest ning töötahtest. Ja kui ka töötahet napib, siis võid kindel olla, et kvaliteetsed tööriistad tõstavad seda mitmekordselt.

Vaata oma tööriistakuur üle, tee kindlaks, mis sealt kauni aia loomiseks puudu on ning tee ostud juba täna, sest kevad on ukse taga!

 

Kommentaarium on suletud.