Kompressorid puhuvad seadmetele elu sisse

juuli 21, 2017 Kompressorid puhuvad seadmetele elu sisse kommenteerimine on välja lülitatud
Kompressorid puhuvad seadmetele elu sisse

Kuidas toota suures koguses suruõhku? Milleks suruõhk üldse vajalik on? Need on küsimused, millele leiame kohe pädevad vastused. Niisiis, suruõhk on tänapäeval väga oluline element nii tööstustes kui väljaspool linna toimuvatel üritustel. Miks nii? Sest väga paljud tööriistad töötavad justnimelt suruõhu toimel. Suruõhku tekitamiseks on turul kompressorid. Kuna konpressorid on parameetritelt väga erinevad, siis tuleb seadme soetamisel teha kõvasti eeltööd. Siinkohal saab 1a.ee abiks olla ning mõned näpunäited jagada.

Vali võimsus vastavalt vajadusele

Kui suur ja võimas kompressor valida? Kas siinkohal on määravaks asjaolu, et mida suurem, seda uhkem? Päris nii see ei ole. Kompressorid on saadaval erineva võimsusega just seetõttu, et sobituda nii kodugaraaži kui hiigelsuurde tööstusesse. Enne ostu sooritamist soovitamegi tutvuda, missuguste parameetritega kompressorid üldse turul on ning kui suur on nende tootlikkus. Tootlikkust ongi võimalik võrrelda enda vajadustega ning selle põhjal vastav aparaat välja valida.

Leia sobiv kompressori tüüp

Tööpõhimõttelt jagunevad kompressorid kaheks, kolb- ja kruvikompressoriteks. Need tüübid jagunevad omakorda kaheks – õliga töötavad kompressorid ja õlivabad kompressorid. Kumba kompressorit siis eelistada? Siinkohal annab vastuse töö iseloom. Tööd, mis eeldavad puhta õhu tootmist, tuleb teha õlivaba kompressoriga:

 • Rehvide pumpamine;
 • Batuutide õhuga täitmine;
 • Suruõhu- ja värvipüstoliga töötamine.

Kuid tööd, mille käigus ei ole toodetava suruõhu puhtus oluline, võib teha õliga töötava kompressori abil:

 • Suruõhutööriistade kasutamine;
 • Seadmed suurtes tööstustes;
 • Seadmed ehitusobjektidel.

Seega, ära vali seadet mitte suuruse ja hinna, vaid reaalse vajaduse põhjal!

Uuri ka tehnilisi parameetreid

Nii, nagu tehnika ikka, on ka kompressorid tehniliste omaduste poolest väga erinevad. Võhiku jaoks on ilmselgelt väga keeruline olulisi omadusi märgata ning võrrelda. Seetõttu toomegi välja põhilised parameetrid, mille põhjal õige võimsusega seade valida:

 • Õhu sissetõmbekiirus (55-840 l/min);
 • Maksimumrõhk (8-11 bar);
 • Võimsus (250-5500 W);
 • Pöörete arv (850-4200 p/min);
 • Paagi maht (2-500 l).

Kui vajad kompressorit koju rehvide pumpamiseks ning vahest värvipüstoliga toimetamiseks, siis soovitame keskmiste parameetritega aparaati – ligikaudu 300 l/min ja vähemalt 50 l paagiga. Tööstusesse vali aga oluliselt võimsam aparaat!

Eelista tuntud tootjaid

Rahakott on õhuke ning hea meelega soetaks kõige soodsama aparaadi? Mõistame muret, kuid olgem ausad, hind näitab kvaliteeti. Võid küll kõige soodsama kompressori koju tuua, kuid mida odavam on seade, sest odavamalt on ta kokku pandud ning seda lühem on aparaadi eluiga. 1a.ee soovitab eelistada tuntud tootjaid, kellel on pikaajaline kogemus ning ajaga välja töötatud kvaliteet:

 • Metabo;
 • Stanley;
 • Hyundai;
 • Black and Decker.

Kõik loetletud tootjate kompressorid on ka meie nutipoes esindatud, tule ja tutvu valikuga!

Suur abimees väljaspool linna

Väljaspool tihedat asustust on tingimused hoopis teised, kui linnas. Toome näiteks väliürituse looduskaunis kohas. Ilmselgelt ei ole sellistes tingimustes võimalik seadmete, batuutide jms tarbeks vajalikku suruõhku kompressori abita tekitada. Sama kehtib ka ehitusobjektide kohta, kus on kompressorid lausa hädavajalikud, kuna enamus võimsaid tööriistu töötavad suruõhtu toimel. Kuidas pumbata suvilas täis talveunest välja toodud jalgratta rehvid? Üks võimalus on võtta käsipump, kuid oluliselt lihtsam variant on kasutada kompressori abi. Mugavus ennekõike!

Kui kiire ja kvaliteetne töö on Sinu jaoks oluline, siis soeta kompressor ja tööde kvaliteet tõuseb silmnähtavalt. Viska nurka käsipump ning naudi mugavust, mida kompressorid pakuvad. Vali välja vastavate parameetritega aparaat ning tunne suruõhutöödest rõõmu!

Fotod: 1a.ee

Kommentaarium on suletud.