Kolumn. Ton Karlos ja Igikestev Kevad

mai 10, 2009 Kolumn. Ton Karlos ja Igikestev Kevad kommenteerimine on välja lülitatud

Igatahes. Kindlasti. Vastuvaidlematult. Suusailm on sekskorraks möödas. Ja juba parandatakse teid ning tudengid suudlevad konservatiivsemate kodanike meelehärmiks kõikvõimalikes-võimatutes kohtades. Pikalt. Hingestatult. Kaua. Milles, kui pisike torge mõne panetunud hinges, ei ole tegelikult ju midagi hullu. Muide, torkest rääkides, riigiisad, välja arvates paari paadunud populisti, ei keelanud sugugi naelkumme, mis näitab tervemõistuslikkuse võitu. Ka inflatsioon on nullilähedane. Viimases ei saa muidugi süüdistada arenenud majandust või tugevat kodanikuühiskonda. Või, mis kodanikuühiskonda, kas keegi on näinud pikette, näiteks bensiini, saati siis piimahinna tõusu boikoteerimiseks?

Foto: Flickr.com

Noh, ja et suvi ei ole ainult Eestisse jõudmas, vaid levib ka vahendid valimata Soomes, on käesolevaga kinnitust leidnud. Näiteks üritas keegi Põhjamaa poeg Helsingis ärandada Itämerenkatu peatuses seisnud trammi number 8. Liikuma ta masinavärki, vaatamata ponnistustele, siiski ei saanud. Käesolevat asjaolu tuleb minumeelest seletada mõjutamispsühholoogilises kontekstis, mis räägib, et mõju on alati kahepoolne. Kinnituseks värske film „Disko ja tuumasõda“, teemaks Soome TV mõju eestlastele. Vastasmõjuna siis ETVs tihti näitamist leidev Kreisiraadio horroraction trammi kaaperdamisest. Muide, kevad näikse ka internetti jõudnud olevat.

Aga küll majandus taastub, muidugi juhul kui EU  rahad vähe ühtlasemalt levima hakkavad. Mitte ainult ühele kastile, sellele, kes kõige paremini paberit määrida oskab. No mida teeb bürokraat rahaga? Piinlik vaikus. OK, küsime teisiti, mida teeb antud olukorras ilma ideedeta funktsionär, kelle toimimisel on ainult kaks mõtet – jaotada võõrast vara ja kinnitada Peteri printsiipi? Teadagi mis ta teeb. Kodulehe teeb. Sellise pooltoore. Või konsultatsioonifirma, mis annab tasuta nõu teemal, kuidas kirjutada projektitaotlusi. Ja tasulist nõu, kuidas kirjutada taotlusi nii, et neist ka miskit tolku oleks. Halvemal juhul paneb aga idee koos kalasilmsete sõpradega lihtlabaselt pihta, sest tagumiku laiaks istumisest reeglina mõtteid juurde ei teki.

Muidu on ju kevad kena aeg, või mis?

Ton

Kommentaarium on suletud.