Kas lauaarvutid on jäänud unustuste hõlma või siiski mitte?

jaanuar 17, 2018 Kas lauaarvutid on jäänud unustuste hõlma või siiski mitte? kommenteerimine on välja lülitatud
Kas lauaarvutid on jäänud unustuste hõlma või siiski mitte?

Tänapäeval areneb tehnoloogia väga kiiresti – nutikad tahvelarvutid, moodsad sülearvutid, nutitelefonid … Kas lauaarvuti ehk personaalarvuti on tänu uudsetele seadmetele jäänud unustuste hõlma? Sugugi mitte. Lauaarvuteid kasutatakse jõudsasti ka tänapäeval.

Lauaarvuteid kohtab nii kontoris, koolis kui ka kodus. Need sobivad väga hästi paikseks töötamiseks ja õppimiseks. Personaalarvutid on ja jäävad ka tulevikus üheks praktiliseks töövahendiks.

Kuidas valida töökindel lauaarvuti?

Kas sa vajad arvutit töötamiseks, õppimiseks või niisama meelelahutuseks?
Soovitame sul valida personaalarvuti oma vajaduste põhjal.

Foto: Pixaby.com

Miks on lauaarvutid head?

Sobiva arvuti leidmisel tasub kindlasti tähelepanu pöörata seadme operatiivmälu mahule, protsessorile, kõvaketta suurusele, hinnale, tootjale ja lisaks teistele olulistele näitajatele.

Personaalarvutid on head, kuna:

 • Neid on kerge kokku panna ja vajadusel saab alati arvuti juurde kuuluvaid komponente välja vahetada.
 • Nende lokaalne paigutus loob head võimalused internetiühenduseks.
 • Need sobivad väga hästi töötamiseks nii suurtes kollektiivides kui ka väiksemates mikroettevõtetes.

Lauaarvuteid toodavad paljud tuntud brändid – Dell, HP, Lenovo, Asus, MSI jt. Kõik nad pakuvad häid masinaid. Üks populaarseid tooteid on näiteks Dell OptiPlex 7010.

Foto: 1a.ee

Populaarne ja produktiivne Dell OptiPlex 7010

Dell OptiPlex 7010 on sobilik töötamiseks nii kodus kui ka kontoris. Selle personaalarvuti puhul on tegemist aruka ja produktiivse lauaarvutiga, mis töötab väga tõhusalt.

Lauaarvuti töötab Intel Core i3 (3 MB Cache, 3.30 GHz) protsessoriga. See on kahetuumaline protsessor, mille mõlemad tuumad töötavad samal sagedusel. Intel’i tehnoloogia võimaldab mõlemal tuumal tegeleda kahe protsessoriga üheaegselt, tänu millele on arvutil suurem jõudlus.
Lisaks on Intel Core i3 mikroprotsessoritel sisseehitatud graafikaprotsessorid, mis tegelevad 2D- ja 3D- graafika visualiseerimise ja kiirendamisega.
Dell OptiPlex 7010 lauaarvutiga töötamine kulgeb tõhusalt ja tõrgeteta.

Mis on Renew programm?

Dell OptiPlex 7010 arvuti töötab Renew programmiga, mis vastab tootja originaalile. Renew on tehases taastatud arvuti, mis ei tähenda sugugi seda, et tegemist on kasutatud seadmega.

Toome ühe konkreetse näite:

Kui klient või pood avastab personaalarvutil defekti, siis see tagastatakse tootjale, kes parandab vea ja taastab seadme algse oleku. Seejärel lisab tootja taastatud arvuti Renew tootekategooriasse.

Dell Renew programmidega arvutite puhul võib kindel olla, et tegemist on uute seadmetega. Kõik selle programmiga töötavad masinad on uuendatud (taastatud) ja detailselt kontrollitud. Lisaks on neil 2-aasta pikkune tootja garantii.

Alati toimiv operatsioonisüsteem

Microsoft Windows 10 Professional operatsioonisüsteem võimaldab arvutit kasutada kohe pärast ostu.

 • Windows 10 on lihtsalt kasutatav ja sellel on palju sarnaseid Windows 7 ja 8 elemente.
 • Operatsioonisüsteem töötab kiiresti ja sellesse on rohkem sisseehitatud turvaelemente, mis pakuvad kaitset ründetarkvara eest.
 • Uue Windows Store kaudu saab osta ja tasuta alla laadida erinevaid meelepäraseid rakendusi – mänge, muusikat, videoid, vidinaid, telesaateid jt.

Mida pakub Microsoft Windows 10 Pro?

Microsoft Windows 10 Professional operatsioonisüsteem sisaldab palju funktsioone:

 • Domeeniühendus, tänu millele on võimalik luua side ettevõtte või kooli domeeni ja kasutada võrgufaile, -servereid, -printerit ja palju muud.
 • Turvalisus – BitLocker pakub täiustatud andmeturvet, kaitstes andmeid ja võimaldades turbehaldust.
 • Kaugsisselogimine võimaldab sul tööasjadega alati kursis olla. Seda on võimalik kasutada nii kodus kui ka reisil viibides.
 • Hyper-V võimaldab sul kasutada üheaegselt rohkem kui ühte opsüsteemi korraga.
  Uus veebibrauser
 • Microsoft Edge pakub sulle palju võimalusi. See veebibrauser on loodud spetsiaalselt Windows 10 jaoks.

Vastupidav ja töökindel Dell OptiPlex

Erinev mudelite valik ja disain – OptiPlex seadmed on ehitatud ja disainitud nii, et need sobiksid kõikidesse kontorikeskkondadesse.

Dell OptiPlex valikus on:

 • Dell OptiPlex 3010
 • Dell OptiPlex 3050
 • Dell OptiPlex 7010

Need on vastupidavad ja töökindlad personaalarvutid, mis töötavad opsüsteemiga Windows 10.

Foto: 1a.ee

Kas lauaarvutid vajavad ka hooldust?

Selleks, et sinu personaalarvuti töötaks stabiilselt ja võimalikult kaua, on seda vaja aeg-ajalt hooldada. Seda on soovitatav teha üks kord aastas.

Siiski oleneb arvuti puhastusvajadus suuresti ka keskkonnast, kus seda kasutatakse. Kontoriruumides ja koolides, kus iga päev pärast pikka tööpäeva toimub koristus, on kindlasti vähem tolmu kui näiteks kodudes, kus jooksevad ringi lapsed ja koduloomad. Nii satub tihtilugu tolmuosakesi arvuti ventilaatori lähedusse, mis takistab selle töötamist. Halvimal juhul võib juhtuda, et mõni tolmutuust satub lihtsalt ventilaatorisse ja arvuti lähebki rikki.

On iseenesestmõistetav, et arvuteid tuleb nende töövõime säilitamiseks puhastada. Seepärast soovitamegi lokaalseid arvuteid stabiilselt hooldada.

Keskmise personaalarvuti puhastamisega saab hakkama ka tavapärane arvutikasutaja. Siiski on kindlam seda lasta teha mõnel kogenumal spetsialistil või sertifitseeritud garantii partneril.
Ole nutikas ja vali töökindel ning vastupidav lauaarvuti koju või kontorisse soodsalt 1a.ee veebipoest.

 

 

Kommentaarium on suletud.