Kärdla kohvikutepäeva kohviveskid hakkavad jahvatama juba kaheksandat korda

juuli 27, 2014 Kärdla kohvikutepäeva kohviveskid hakkavad jahvatama juba kaheksandat korda kommenteerimine on välja lülitatud
Kärdla kohvikutepäeva kohviveskid hakkavad jahvatama juba kaheksandat korda

Augusti esimesel nädalavahetusel toimuvad Hiiumaal kohvikutepäevad, kus nelja päeva jooksul avavad kohvi- ja koogilõhna saatel oma uksed 32 kohvikut. Nädalavahetuse keskmes on laupäev, 2. august, kui külalisi ootavad 18 ühepäevakohvikut Kärdlas. Neid saadavad mitmed eriilmelised eel- ja järelkohvikud väljaspool Hiiumaa pealinna, kus samuti mõnusat olemist ja maitseelamusi pakutakse.

Ka sellel aastal koondavad hulk peresid ja sõpruskondi kokku oma lennukaimad mõtted, salajasemad retseptid ja kaunimad serviisid, et Kärdla kohvikutepäeval lugematut hulka külalisi võimalikult erinäoliste kohvikutega üllatada. Kohvikutepäev avab inimeste kodud, aiad ja tagahoovid, muudab pulbitsevateks kohvikuteks ka argisemad paigad ning paneb kohvikupidaja rolli inimesed, kes igapäevaselt sellega ei tegele. Igal ühepäevakohvikul on oma täiesti omanäoline kontseptsioon, mis saab alguse juba nimest ning mida toetab nii asukoht, menüü, stilistika kui ka tegevused, mis kohvikus ees ootavad. Selleks, et põnevust jaguks nii suurtele kui väikestele, naistele ja meestele, ongi kohvikud lisaks maitsemeelte hellitamisele suurt rõhku pööranud just meelelahutusele, mis erinevate esinejate ning kohviku temaatikatega haakuvate tegevuste näol külalisi kohvikutes ees ootavad.

Kohvikutepäeva korraldamise idee tärkas ürituse korraldajatel juba kaheksa aastat tagasi. Mõte sai alguse hämmingust, et Kärdlas kui kohvilähkrite linnas ei ole eriti kohvikuid – kuidas need kohvilähkrid siis oma nime väärilised on? Tuli välja, et Kärdlas on kombeks koduseinte vahel kohvi juua ja külalisi kostitada, mitte niivõrd “avalikult” kohvi juua. Nii jõutigi nägemuseni ühest sellisest päevast, kus kohalikud oma hooviväravad ja kodud avavad ning kohvi pakuvad.

Kõigi 32 kohvikuga, kes tänavusel Kärdla kohvikutepäeval oma uksed avavad, on võimalik eraldi tutvuda nii meie kodulehel kui Facebookis.

Vaata lisaks:

www.kohvikutepäev.ee

www.facebook.com/kohvikutepaev

Foto: kohvikutpäev.ee

 

 

Kommentaarium on suletud.