Jook. THE MACALLAN

november 10, 2011 Jook. THE MACALLAN kommenteerimine on välja lülitatud

Šoti linnaseviskide “Rolls Royce“, “chateau of single malt scotch whisky”. The Macallan linnaseviski on pärit Šoti mägismaa Speyside piirkonna südamest Easter Elchiest. Rajati 18. sajandi alguses, Graigellachie lähedase Macallani farmi juurde. Maitse on täiuslik, meenutades vana Armagnac’i.  Seguviskide valmistajad on Macallanit juba ammu pidanud parimaks maitselisajaks ja Macallanist on saanud mõõdupuu, millega paljusid teisi linnaseviskisid võrreldakse.

Traditsiooniliselt valmib kogu viskitoodang Hispaania šerri-vaatides, mis annab sügava merevaigu punakaskollase tooni ja täidlase, tugeva maitse. Tootmisel kasutatakse Šotimaa kõige väiksemaid destilleerimisnõusid, mis annavad parima ja nüansirikkaima destillaadi. Traditsiooniliselt kasutatakse Speyside parimat vilja Golden Promise ja lõherikka Spey jõe kirgast ning puhast vett.

Kui palju maksab maailma kalleim viski?

Üks pudel seda väärikat ja hinnalist 60 aastast linnaseviskit Macallan 1926 läks müüki Londoni Heathrow lennujaamas hinnaga £22 000 inglise naelsterlingit – see on rohkem kui kunagi varem pudeli šoti viski eest on makstud. Selle pudeli koopiad on välja pandud Heathrow lennujaama kõikide terminalide alkoholipoodides, kuid pudel ise on kindlamas kohas. Maailmas on järel vaid 12 pudelit selle aastakäiguga. Häid veine on alati peetud heaks investeeringuks, nüüd pakub selleks hea võimaluse ka šoti linnaseviski The Macallan. Macallan viskide aastakäikude valikus on 7-, 10-, 12-, 15-,18-, 25-, 30- aastased linnaseviskid ja lisaks sellele suur hulk eksklusiivpartiisiid hinnaga 375 – 22 000 inglise naela pudel.

Koolitus joogihuvilistele:
“Joogid, mida peab teadma!”

Foto: http://intoxicologist.wordpress.com

Kommentaarium on suletud.