Jook. Drambuie

juuli 10, 2010 Jook. Drambuie kommenteerimine on välja lülitatud


Tõlgituna Gaeli keelest tähendab Drambuie “jooki, mis rahuldab”. Drambuie on rikkalik segu parimatest šoti viskidest nagu Macallan ja Glenlivet, erinevatest ürtidest ning kanarbiku meest. Unikaalne Drambuie retsept on püsinud muutumatuna juba üle 250 aasta.

Liköör sai algselt tuntuks kui Bonnie prints Charlie võlueliksiir. Prints Charlie juhtis 1745 šoti klanne nende viimases ülestõusus. Kahjuks said klannid ülestõusus lüüa ja Šotimaa tulevik muutus jäädavalt. Lahingu käigus sai prints Charlie haavata ja tema elu päästis kapten John McKinnon. Tänutäheks kinkis prints Charlie talle oma võlueliksiiri retsepti. Tänapäeval tunneme seda kui Drambuie likööri.

Drambuie´d sobib juua jääl, kuid ka viski asendajana kokteilis või segujoogis. Tänu kõrgele alkoholisisaldusele sobib Drambuie väga hästi erinevate kokteilide, long-drinkide ja shotide põhjaks.

Drambuie & Soda
4cl Drambuie
½ laimi pigistatud klaasi põhja
Rohkelt jääd
Soda vesi või klassikaline karboniseeritud vesi

Osad segada omavahel long-drink klaasis.
Drambuie & Soda long-drink on muutumas järjest populaarsemaks kogu maailmas.Fantastiline Drambuie maitse koos laimi värskusega tuleb neutraalse pikendaja abil võimsalt esile.

Rusty Nail
2cl Drambuie
4cl The Famous Grouse viski
Osad valada jääga täidetud viskiklaasi ja seejärel korralikult segada.

Asendades Śoti viski Jim Beamiga saame uueks joogiks ”Rusty Jim”. Rusty Nail on klassikalike Drambuie kokteil, mis sai tuntuks juba 60´ndatel. Drambuie ja The Famous Grouse viski kombinatsioon toob esile mõlema toote parimad omadused.

Kommentaarium on suletud.