Intervjuu luuletaja hr. Jüri Kolk`iga

detsember 25, 2010 2 kommentaari »

Päris esimese küsimusena – miks Sa kirjutad luulet?

Vist seepärast, et mul on selleks anne. Anne sõnu seada ja õnneks, vähemalt ise usun seda, reeglina ka mingi mõte nende osavalt seatud sõnade taga.

Tavaliselt arvatakse, et poeet on selline õrnahingeline. Lilled. Liblikad. Valendav aas. Kuidas kattub vaimutöö brutaalse spordialaga, mille oled valinud?

Küsimuse taustaks on, et ma tegelesin MMA, sportliku vabavõitlusega. Arvatavasti tegelen kunagi jälle, praegu segab väike vigastus. Üldfüüsilise treeninguga tegelen edasi. Ala kohta saab täpsemat infot kodulehelt www.mma.ee

Ma ei ütleks, et MMA on väga brutaalne, seestpoolt nii ei paista. Võistlusmatšid on (võivad olla) küll väga karmid, aga ega kõik alaga tegelejad ei võistle. Muidugi, kes võistlevad, need saavad kätte täiskomplekti ja, loomulikult, mida pühendunumalt treenid, seda võimsam on sõit.

Päris kindlasti on vabavõitlejate hulgas väga õrna hingega mehi ja naisi, ega ma ennastki mingiks tümikaks pea. Isiklike tuttavate põhjal otsustades ma ei ütleks, et luuletajad on õrnema hingega, isegi need kes liblikatest kirjutavad. Küsimus, miks ühest saab luuletaja ja teisest vabavõitleja, on pigem inimese valikutes kuidas käituda, mitte selles mida või kui teravalt ta tunneb.

Barbar Conan`i trükk hakkab läbi saama. Mis saab edasi? Kas uustrükk? Elektroonilised kanalid? Järg?

Ei ole üldse kindel, et esimene trükk õnnestub läbi müüa. Kui ka õnnestub, kordustrükiks põhjust ilmselgelt siiski ei ole. Elektroonilised kanalid on juba praegu valla – kel on huvi, peab küsima ja saadan talle prii pdfi. Edaspidise kohta ma ei ole suuri plaane teinud, luuletusi koguneb tasapisi juurde, küllap on mingil hetkel uue raamatu maht olemas. On paar ideed, mis tuleks proosaraamatuteks kirjutada, aga ma ei julge lubada, et see õnnestub. Teen igatahes katset.

Luule teadupäralt ei toida, millega tegeled, et pere eelarve tasakaalus hoida?

Tööl käin. Luulega olen teeninud kokku vast paartuhat krooni. Noh, see on nagu on, luule ei peagi toitma.

Hariduselt oled?

Tudeerisin kolm aastat Tartus filoloogiat, aga kool jäi lõpetamata. Töötanud olen pigem logistika- ostu- ja teistes reaalmaailma valdkondades.

Kuidas puhkad?

Vedelen niisama või teen midagi eelmisest tegevusest erinevat. Tööpäevast puhkan trennis, trennist tulles kirjutan luuletuse, söön korralikult, mängin tütardega, tolknen internetis (natuke liiga palju) ja teen mingeid koduseid toimetusi. Katsun korralikult magada. Loomulikult ei jõua seda kõike iga päev, aga põhimõte vastab tõele.

Mida soovid veebikirja lugejale algavaks aastaks?

Soovin, et tähtede poole püüeldes ei ununeks euromünti üles korjata ja vastupidi.

Mul on üks toiduteemaline vemmalvärss:

muru joob vihma
lehm lahmab muru
laia lõuaga lahmab

mina söön lehma
lehm see on kuss
mind närib kahtluseuss

Soovin, et veebikirja lugejad suudaks toitumisahelas kahtluseussist kõrgemale tõusta.

2 kommentaari

  1. Qwert 28/12/2010 at 14:33 -

    Hea lugemine, raamatut mõtlen

  2. Muff 03/01/2011 at 11:06 -

    kuidas see oligi? ah ja, rumal on see kes luulest lugu ei pea :)