Mugav ja lihtne CV koostamise keskkond

juuli 7, 2015 Mugav ja lihtne CV koostamise keskkond kommenteerimine on välja lülitatud
Mugav ja lihtne CV koostamise keskkond

Me kõik teame, et igaks kandideerimiseks on soovitatav oma CV üle vaadata ja kohandada seda vastavalt tööpakkumisele. Enamik aktiivseid tööotsijaid on loonud profiili mõnes tööportaalis, kus vajadusel saab oma CVd muuta. Samas avaldatakse palju tööpakkumisi läbi muude kanalite, näiteks ettevõtte koduleheküljel või sotsiaalmeedias. Kui ei ole nõutud konkreetset CV vormi, siis võib kasutada seda, mida on endal kõige mugavam koostada.

Europass pakub CV keskkonda, mis on lisaks kõigele muule kättesaadav 27 keeles. Europassi CV koostamise teeb lihtsaks see, et kasutaja saab keskenduda sisule, sest vormistamise teeb keskkond ise ära. Kui kasutada kogu aeg ühte ja sama seadet, siis on võimalik talletada juba sisestatud andmed brauseris (valikud). Igal juhul tasub juba koostatud CV salvestada ka sellisesse kohta, kuhu pääseb ligi igalt poolt. Nii on alati olemas CV, mida tööpakkumisele vastavaks kohandada või täiendada, laadides dokumendi uuesti Europassi keskkonda üles (XML). Europassi CV teeb universaalseks võimalus eemaldada Europassi logo, mille jaoks on valikutes eraldi nupuke.

Nüüd on sarnaselt keeleoskuse enesehindamisele juurde tulnud digipädevuse enesehindamise tööriist, mis on integreeritud Europassi CVsse. Digipädevus on suutlikkus kasutada meid ümbritsevat aina täienevat tehnoloogiat, et ühiskonnas toime tulla. Inimene peab kasutama nii tööl, õppides kui ka eraelus erinevaid tehnoloogilisi vahendeid, haldama nende funktsioone, aru saama tehnoloogia kasutamisega kaasnevatest ohtudest ja oskama leida vajalikku informatsiooni.

Europassi CVd võib kasutada kandideerides tööle, õppeprogrammi või projekti. Europassi CV pakub võimalust ka tööandjatele, kes soovivad kandideerimisprotsessi lihtsustada ühise CV formaadiga.

www.europass.ee

Foto: Kaupo Kikkas

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarium on suletud.