Reisi planeerimine algab seltskonna ja sihtkoha valimisest, tõsi? Kui need pidepunktid on paika pandud, siis järgmine etapp on selgeks mõelda, mida tuleb reisile kaasa pakkida, et nii teekond kui reis ise kujuneksid võimalikult mugavaks. Turism ja reisimine on väga lai valdkond, kus väga konkreetsete soovituste jagamine on küllaltki keeruline, kõik sõltub reisi olemusest ja sihtkohast. Küll aga on loodusesse reisides mõned põhitõed, mida järgides saab kindel olla, et ettevalmistused on hästi tehtud ning lõpptulemus ootuspärane. Annamegi sellest lähtuvalt mõned soovitused, kuidas valida õige reisivarustus matkamiseks.
Garanteeri magus uni ka looduses
Oma voodis on alati kõige parem uni, kuid ilmselgelt ei ole võimalik voodit reisile kaasa tassida, seega tuleb mõelda, kuidas oma olemine muude vahenditega mugavaks teha. Loodusesse matkates on loomulikult asi lihtne, kuna valikuid ei ole just palju:
- Soeta piisavalt suur ja veekindel telk, mis annab peavarju;
- Et küljealune oleks pehme ja mugav, muretse korralik täispuhutav madrats, mis on kompaktne kaasa võtta;
- Alati võib kaasa tassida teki ja padja, kuid oluliselt lihtsam on soetada kvaliteetne magamiskott, mis on piisavalt pisike reisikotti pistmiseks, kuid mõnus ja soe igasuguse ilmaga telgis ööbimiseks.
Turism ja reisimine looduses võib esmapilgul tunduda just ööbimist silmas pidades hirmutav, kuid kasutades õiget varustust möödub öö täpselt sama mugavalt, kui kodus oma voodis.
Ka metsas saab kokata!
Kuidas looduses matkates mitte nälga jääda? Tegelikult ei ole asi üldse nii hull, sest ka metsas on õigete tarvikute abil võimalik valmistada tipprestorani väärilisi hõrgutisi. Soeta termos, mis hoiab karastava jääjoogi külmana ning soojendava hommikukohvi või tee kuumana. Ära tee järeleandmisi ka toidu valmistamisel – muretse kvaliteetsed sööginõud, millega on võimalik suppi keeta ka otse lõkketulel. Matkamiseks mõeldud nõud on reeglina väga kerged ja kompaktsed ning lihtsasti puhastavad, mis muudab nende kasutamise looduse kesistes tingimustes eriti mugavaks. Turism ja reisimine ei pea tähendama pakiputru ja tooreid juurvilju, õigete vahenditega saab ka metsas kokata nagu kõikide mugavustega koduköögis.
Foto: Shutterstock.com
Kes siis mööbli metsa tassib?
Loodusmatka planeerides ei tule ilmselt pähegi, et võiks ka mööbli kaasa pakkida, kas pole? Tänapäeva matkavarustus on aga sedavõrd kompaktne, et söögilaua ja toolide kaasa võtmine ei ole üldsegi võimatu.
Investeeri kokkupandavasse matkatooli, mis on tõeliselt mugav abimees looduses reisides ja puhates. Investeerima peaks aga seetõttu, et väga soodsad toolid kipuvad olema madala kvaliteediga ning intensiivsel kasutamisel kiirelt purunema. Kvaliteetne matkatool on aga tugeva metallkonstruktsiooni ja vastupidava tekstiiliga, olles tubli kaaslane pikkadeks aastateks. Turism ja reisimine looduses võib olla mugav!
Veendu, et esmaabi oleks omast käest võtta
Looduses matkates varitseb üks väga suur oht – õnnetuse korral ei ole kiire abi käeulatuses ning seetõttu on oluline mõelda, kuidas end sellises olukorras ise aidata. Soovitame matkakotti pakkida esmaabivahendid, mis võivad osutuda lausa elupäästjaks:
- Esmaabipakk, kuhu kuuluvad põhilised vahendid haava tohterdamiseks (plaastrid, side, käärid);
- Külm kompress, mis pakub leevendust erinevate traumade korral;
- Päästetekk, mis hoiab kehva seisu sattudes Sinu enda või reisikaaslase abi saabumiseni soojas.
Kindlasti ei ole turism ja reisimine ettevõtmine, mida planeerides peaks keskenduma võimalikele õnnetustele ja ohtudele, kuid reaalsus on see, et ettevaatlikkus ei ole kunagi liiast.
Foto: Shutterstock.com
Pööra tähelepanu ka väikestele detailidele
Kuidas on turism ja reisimine tasakaalus hügieeniga? Mitte just parimad tingimused, eksole? Siinkohal ei pea aga muretsema, sest matkatarvikute tootevalikus on ka selleks väga nutikad tooted olemas.
Kes jaksab endaga kaasa tassida liitrite kaupa joogivett? Lahenduseks on veefilter, mis võimaldab filtreerida loodusliku saastunud vee puhtaks joogiveeks. Põõsa varjus keha kergendamine tundub täiesti vastuvõetamatu? Pole probleemi, sest olemas on biotualetid, mida on väga mugav loodusesse kaasa võtta – seejuures väga mugav tühjendada ja desinfitseerida. Kas isikliku hügieeniga tegelemine tundub täiesti võimalik? Kindlasti mitte, kui pakkida kaasa nutikas päikesedušš, mis mahutab 10 liitrit vett ning soojeneb tänu tumedale TPU materjalile ülikiiresti.
Taskulamp ja nuga – matkavarustuse põhielemendid
Ajast aega on räägitud, et metsa minnes ära unusta kaasa võtta kahte põhilist abimeest – taskulampi ja nuga. See nõuanne on igati mõistetav, kuna korralik mitmefunktsionaalne matkanuga on abiks enamikes protseduurides, olgu see siis söögi valmistamine, okste raiumine, seente korjamine või midagi muud. Taskulamp on aga päästja olukorras, kui juhtub nii, et kaotad pimedas metsas sihi, sest nägemismeel on hätta sattudes äärmiselt oluline. Koostöös korraliku taskulambiga leiad kindlasti õige tee!
Foto: Shutterstock.com
Tunned matkamise ees hirmu, kuna vajalike tarvete kokku pakkimine tundub lausa tuumafüüsika? Ära muretse, sisene 1a.ee turism ja reisimine tootekategooriasse ning leiad hulganisti tooteid ja soovitusi, mis muudavad looduse rüpes reisimise viie tärni vääriliseks!
Päisefoto: Shutterstock.com