Igikestev paradoks. Vastandid. Suhted neis. Ja nende ümber. Jing / jang, kapitalismus vs kommunismus, dr. Gregory House ning kolleegid.
Tõsi, sellal kui korralik kodanlane püüab pilklikult mõista Hegeli, saati siis herakleitoslikku loogikat mille kohaselt elu ja surm, ärkvelolek ja uni, algus ja lõpp on üks ja sama reality, jääb ta ikkagi väikseks nürimeelseks rattaks üleilmses masinavärgis. Sest ei taba labast tõde – nägijaks maailma universaalsetest seostest teeb loogika, mitte ihulised meeled.
Võtame või maanurga Oppositeland. Tahtsid kodanikud teksaseid ja forde – said. Tahtsid oimetuks, kui mitte öelda lolliks laenata – samuti said. Aga elamisväärse sissetuleku ning inimõiguste asemel jahuti midagi kartulikoortest ning nüüd peaks olema justkui piinlik vinguda, et mis sigadus: euroopalikud hinnad albaaniapärase palgataseme juures!? Jumalat, armulised, tuleb teadupäralt täpselt paluda.
Sest vahe vastandite vahel kipub teinekord selline suht-koht tehniline olema. Võtame või eelmise sajandi sotsialistid. Näiteks seltsimees Beria istus töölaua taga. Nagu ka herr Schellenberg ei teeninud igapäevast leiba püstijalu. Kodanik Berial oli töölaua sisse kuulipilduja monteeritud. Sama lähenemist armastas ka kodanik Schellenberg. Täpsuse huvides tuleb mainida, et temal oli neid koguni kaks. Teadagi, tundlik elukutse, iial ei tea milline kõrilõikaja uksest parasviisi sisse võib sadada. Muus osas oli aga tegu pesueht vaenlastega, sest aarialik kontseptsioon üleilmsest maailmakorrast ei kattu kuuldavasti kuidagi ajaloolise materialismiga.
Ühesõnaga – süsteem on töös, see töötab pimedaski öös!