(Sisuturundus)
Otsid uut telerit? Käesolev ostujuht annab ülevaate põhilistest spetsifikatsioonidest, mille poolest televiisorid erinevad. Tee nutikas valik 1a.ee abiga!
LED, OLED, Ultra HD ja muud keerulised märksõnad – tänapäeva televiisorite maailm võtab silme eest kirjuks ka kõige pädevamal tehnikaeksperdil. Leiame lettidelt nii Smart TV nutikad televiisorid kui ka 3D tehnoloogiaga imeekraanid, mis kõik tunduvad omamoodi uhked ja kutsuvad. Kuidas selles maailmas orienteeruda ja kõige tipuks õige valik langetada? Loodame, et järgnev ostujuht on abiks!
Suurus: alusta õigetest mõõtudest
Sobiva televiisori ostmisel on ilmselt põhiliseks faktoriks selle suurus – mõtle järele, kuhu Sa teleri paigutada plaanid, sest õigete mõõtude valimisel on aluseks vaatamiskaugus. Seejärel vali välja optimaalse suurusega ekraan, mis mahuks nii valitud asukohta kui ka Sinu eelarvesse!
Kuidas vaatamiskaugusest täpsemalt lähtuda? Põhimõtteliselt kehtib lihtne reegel – HD ekraani puhul võiks minimaalne vaatamiskaugus olla 3-kordne ja Ultra HD ekraani puhul 1,5-kordne ekraani kõrgus.
Resolutsioon: HD või Ultra HD?
Ainuüksi ülisuur ekraan väga head vaatajakogemust ei taga, ka pilt võiks terav olla, kas pole? Siin tulebki mängu resolutsioon, mis on väga lihtsalt öeldes pildi kvaliteet.
Seni populaarsete HD või Full HD telerite lahutusvõime on 1920 x 1020 pikslit, mis tagab piisavalt terava pildi, et nautida erinevate telekanalite toodangut. Kui nüüd aga video- ja filmielamustest rääkida, siis on märksõnaks Ultra HD ehk neli korda suurema lahutusvõimega (3840 x 2160) televiisorid.
Tänu kordades suuremale pikslite arvule on pilt oluliselt teravam ja detailsem, see tähendab omakorda seda, et UHD telerit saab lähemalt jälgida, mis tähendab omakorda seda, et väiksesse ruumi võib soetada suurema teleri!
Ühendused: mida rohkem, seda uhkem
Foto: Shutterstock.com
See võib tunduda üsnagi ebaoluline, aga pööra tähelepanu sellele, kui palju on televiisoril HDMI ja muid väljundeid. Kui ühendad teleriga mälupulga, mängukonsooli ja veel mõne vajaliku seadme, siis ongi juba kolm pesa hõivatud. Et vältida olukorda, mil pead ühendamist vajavate seadmete vahel valima hakkama, ole ettenägelik ning veendu, et Sinu uuel televiisoril oleks väljundeid pigem rohkem, kui vähem.
Juhul, kui oled otsustanud soetada Ultra HD teleri, tee kindlaks, et seadepordid toetaksid HDMI 2.0 versiooni, et ühendada tulevikus Ultra HD allikaid.
OLED televiisorid
Oled kuulnud OLED tehnoloogiast? Tegemist on ekraaniga, mille tasutavalguses kasutatakse orgaanilisi LED-e, mis on kontrollitud pikslitasandil, et saavutada absoluutne must ja vaimustavalt särav kontrast.
LG on üks esimesi tootjaid, kes kasutab OLED tehnoloogiat, kuid ka teised tuntud brändid nagu Philips ja Sony panustavad uute OLED mudelite loomisse. Enamus mudelitest on kõige kvaliteetsema 4K Ultra HD resolutsiooniga, kuid hetkel on veel saadaval ka soodsamaid HD OLED ekemplare.
Smart TV: iga nutiteleri must be
Foto: Shutterstock.com
Juba mõnda aega ei kasutata televiisorit ainult telekanalite toodangu nautimiseks, üha enam keskendume hoopis nutimaailmale. Just seetõttu on enamus telereid varustatud Smart TV-ga, mis võimaldab kasutada populaarseid veebirakendusi nagu YouTube, Netflix jpt, surfata internetis ja olla üleüldiselt nutimaailmas aktiivne. 1a.ee nutipoes esindatud populaarsete tootjate nagu Samsung, Manta ja Philips mudelite valikus on Smart TV funktioon täiesti olemas.
Kuna hea televiisor on investeering tulevikku, siis ära kiirusta otsusega, vaid kaalu ja võrdle erinevaid variante ning vali välja just see mudel, mis Sinu vajadustega kõige paremini kokku sobib. Kui jääd hätta, siis kiika 1a.ee nutipoodi, kus uusima tehnoloogiaga televiisorid parimatelt tootjatelt!
Päisepilt: Shutterstock.com