Muutlikud talveilmad panevad tihtilugu pead murdma selle üle, kuidas enda kodumajapidamisse muretseda lisasoojust. Tänapäeval pakutakse kaubanduses mitmekülgset lisakütteseadmete valikut. Siinkohal tulevadki appi õliradiaatorid ja soojapuhurid.
Miks valida veel üks kütteseade?
Igas tänapäeva kodus on küttesüsteem või ahi, mis ruumid ära kütab ja loob mõnusa soojuse ning hubase õhkkonna. Mis saab aga siis, kui igapäevane ahjukütmine muutub külmal talveperioodil tülikaks ja kütmiseks ei ole ka hetkel aega? Tuba on küll soe, aga sinu hing ihkab veel natukene lisasoojust.
Sinu probleemi lahendavad lisakütteseadmed, mis on mugavad ja neid on lihtne kasutada nii eluruumides kui ka kontoris. Neid on kerge paigutada just sinna, kuhu on parajasti vaja.
Foto: Shutterstock.com
Tuba kiiresti soojaks – kas abiks soojapuhurid?
Soojapuhurid on kõige kiiremad soojapakkujad. Seega sobivad need peaaegu kõikidesse ruumidesse, kus on vaja lisasoojust – kontorisse, elutuppa.
Lisaks on puhureid sobiv kasutada ka regulaarse küttesüsteemita ruumides nagu näiteks garaažis, erinevates eesruumides ja kas või ehitusobjektidel.
Mitmekülgse kasutusvõimalusega puhurid muudavad õhu kiirelt soojaks ja on ökonoomsed. Enamasti pakutakse 1500W ja 2000W võimsusega nii vertikaalseid kui ka horisontaalseid soojapuhureid.
Siiski tasub teada, et soojapuhur sobib üksnes ajutiseks lahenduseks. Pikaajaliseks kütmiseks need seadmed kahjuks mõeldud ei ole.
Soojapuhurite plussid ja miinused
Puhurid töötavad viisil, mis tähendab, et need tõmbavad endasse külma õhu ja puhuvad välja sooja õhu. Selline töötamine tähendab, et :
● tuba muutub kiiresti soojaks;
● seadme väljalülitamisel jahtub tuba aga üsna kiiresti ka maha.
Tasub teada, et külma õhu kogumisel kuhjuvad seadmesse õhus liikuvad tolmuosakesed. Seetõttu on oluline:
● seadet aeg-ajalt puhastada;
● ohutuse tagamiseks ja seadme ülekuumenemise vältimiseks tuleb see enne ruumist lahkumist alati välja lülitada;
● vältida soojapuhuri paigutamist magamistuppa, kuna selle töötamisel eraldub seadmest tolmuosakeste põlemisel süsihappegaas.
Foto: Shutterstock.com
Tõhusad õliradiaatorid
Suuremate ruumide kütmiseks sobivad ideaalselt õliradiaatorid. Need on väga hea lahendus ka pikemaajaliseks lisasoojuse saamiseks.
Kindlasti tasub õliradiaator muretseda ahiküttega eluruumi. Sel juhul ei pea muretsema, et kütmata ahju korral tuba külmaks jääb. Õliga radiaatori võid jätta ka pikemalt töötama, kui oled mõnda aega kodust ära, näiteks reisil. Sel ajal lahendab sinu kütmisprobleemid tõhus ja praktiline õliradiaator.
Kas radiaator on ohutu, kui see pikka aega eluruumis töötama jätta?
Jah, seade kütab õhku senikaua, kui see on saavutanud vastava temperatuuri ja lülitub seejärel ohutuse tagamiseks ning energia kokkuhoidmiseks ise sisse-välja. Mis kõige tähtsam – sa ei pea enam muretsema, sest kütmata ruumid on stabiilselt soojad.
Lisaks on õliradiaatorite suureks eeliseks turvalisus, sest seade ei lähe töötamisel ohtlikult kuumaks. Seega, sa ei pea muretsema, et laps või koduloom võiks kuidagimoodi haiget saada.
Miks mitte valida kodumajapidamisse tõhus õliradiaator, sest see on:
● energiasäästlik;
● vastupidav;
● hoiab ühtlast temperatuuri;
● ei kuivata õhku;
● on automaatse sisse- ja väljalülitussüsteemiga.
Millist radiaatorit enda koju valida?
Radiaatorite tõhusus sõltub võimsusest (1500W, 2000W jt) ja ribide arvust. Mida võimsam ja rohkemate ribidega seade, seda kiiremini läheb tuba soojaks.
Seadme valikul soovitame tähelepanu pöörata selle lisafunktsioonidele: termoregulaator, ülekuumenemisvastane kaitse. Tänapäeva moodsamad radiaatorid sisaldavad ventilaatorit, mis parandavad õhuringlust ja muudavad toa kiiremini soojaks. Samuti taimerit, mis võimaldab reguleerida sisse- ja väljalülitamise aega.
Toome mõned näited:
● Adler AD 7802, 2000W, 9 ribi.
● Comfort C310-11V, valida saab nii 1000W, 1500W kui ka 2500W, 11 ribi, sisseehitatud ventilaator.
● Besk 2000w 9 Fin OIl Radiator, 2000W, 9 ribi, sisseehitatud ventilaator.
● Mill AB-H1000DN, valida saab 400W, 600W ja 1000W, 1 ribi, taimer.
Erineva võimsuse ja ribide arvuga õliradiaatorid pakuvad lisasoojuse lahendust ja on disainilt väga ilusad.
Foto: 1a.ee
Milline siiski valida – soojapuhur või õliradiaator?
Et valikut kergemaks teha, toome sinuni soojapuhurite ja õliradiaatorite võrdluse:
● Soojapuhurid on radiaatoritest hinna poolest soodsamad.
● Puhuriga läheb tuba kiiresti soojaks. Radiaator kütab kauem, aga hoiab ruumi pikemat aega soojana.
● Kui radiaatoris olev õli on saavutanud kindla temperatuuri, kütab see ruumi edasi. Väljalülitatud soojapuhuri puhul läheb tuba varsti külmaks.
● Vastupidiselt soojapuhuritele ei kuivata õliradiaatorid õhku. Lisaks on tänapäeva moodsatel radiaatoritel õhuniisuti, mis hoiab tubase õhu niiskena.
● Soojapuhur võib aeg-ajalt tekitada ebameeldivat tolmulõhna. Õliradiaatoriga seda muret ei teki, sest selle küttekeha ei puutu välisõhuga kokku.
● Radiaatorite kasutegur ja vastupidavus on võrreldes soojapuhuritega mõnevõrra parem. Õliga radiaatoritel on automaatne sisse-välja lülitus ja ülekuumenemisvastane kaitse. Soojapuhur võib aga pikemalt töötades üle kuumeneda.
Külmavõitu laste-, magamis- või elutuba. Lisasoojust vajavad eesruumid või lausa garaaž – lisakütteseadmed lahendavad sinu probleemid.
Ökonoomne soojapuhur või tõhus ja praktiline õliradiaator – vali lisakütteallikas oma vajaduste ja ruumi kasutuse põhjal.
1a.ee veebipood pakub laias valikus moodsaid ja praktilisi lisakütteseadmeid igale maitsele.