(Sisuturundus)
Piisavalt suur, jõuline ja funktsionaalne – head arvutid on iseloomustatavad just nende märksõnadega. Kuidas turul orienteeruda ning leida see üks ja õige?
Küsimusele, missugune arvuti just Sinule sobib, on ääretult keeruline vastata. Kui astuda sarnase küsimusega arvutipoodi, siis adekvaatsete soovituste jagamiseks küsitakse alati taustinfot – mis on arvuti otstarve, kui paks on rahakott ning missugused on kliendi enda eelistused. Iga töö jaoks, olgu see siis õppimine, töötamine, mängimine või midagi muud, on loodud erinevate parameetritega arvutid.
Aga kuidas siis valida?
Laua- või sülearvuti?
Kõige esimese küsimusena mõtle sellele, kas soov on osta laua- või sülearvuti. Sellele küsimusele vastuse leidmine peaks olema üsna lihtne, kuna vastus sõltub sellest, kui mobiilne arvutikasutaja Sa oled?
Kui kasutad arvutit eelkõige kodus laua taga istudes, siis on mõistlik soetada lauaarvuti, mille suur ekraan ja klaviatuur tagavad kasutajamugavuse. Kui oled aga liikuv inimene ja kasutad arvutit nii kodus, tööl kui puhkehetkel, siis vali sülearvuti, mis annab Sulle vajaliku liikumisvabaduse. Kindlasti tasub aga ära märkida, et võrreldes sarnaste parameetritega laua- ja sülearvutit, on mobiilne sülearvuti reeglina kallim, erinevaid valikuid saad mugavalt võrrelda 1a.ee nutipoes.
Optimaalsed mõõdud = kasutajamugavus
Foto: Shutterstock.com
Mobiilsete sülearvutite puhul kehtib reegel – mida suurem ekraan, võimsam videokaart ja protsessor, seda raskem on arvuti. Seega, kui arvutit on tarvis pidevalt kaasas tassida, siis peaks jääma optimaalseteks mõõtmeteks 14-tolline ekraan ning kaal maksimaalselt 1,5 kg. Kui kavatsete hoida arvutit ainult kodus või kontoris, siis võiks panustada suuremale ekraanile, mille taga on oluliselt mugavam tööd teha.
Jällegi, lähtu arvuti kasutusotstarbest!
Võimas protsessor annab kiiruse
Valiku tegemisel võiks alustada põhilisest – jõudlusest ja kiirusest. Arvutile annab jõudluse protsessor, mida võib nimetada ka arvuti südameks. Kaasaegsed protsessorid on juba sedavõrd arenenud, et täidavad tavakasutaja vajadused suurema vaevata. Kuid kes on tavakasutaja ja kes mitte?
Siin tulebki mängu arvuti otstarve:
- Kui arvutit kasutatakse internetis surfamiseks, siis piisab soodsast arvutist, millel on Intel Celeron või Intel Pentium protsessor;
- Kui eesmärk on filmide vaatamine või koolitööde tegemine, peaks piiluma Intel i3 protsessorit;
- Kui arvuti peab olema mobiilne ning pika aku vastupidamisega, tuleb mängu Intel i5 protssesor;
- Kõige kallimad ja võimsamad on Intel i7 protsessoriga arvutid, mis sobivad mänguritele või näiteks videotöötluse tegemiseks.
Kas HDD või SSD kõvaketas?
Foto: Shutterstock.com
Kõvaketas on mõeldud andmete talletamiseks, see on selge, kuid kui mängu tulevad märksõnad HDD ja SSD, siis võhikule jäävad need ilmselt arusaamatuks. Kuid valik tuleb ju teha, aga kuidas? Kohe võrdleme:
- SSD ketas on võrreldes HDD-ga oluliselt kallim;
- Andmete lugemise ja talletamise kiiruses teeb SSD ketas HDD-le silmad ette;
- SSD kettal puuduvad liikuvad osad, seega on ta töökindlam;
- HDD ketta müratase on oluliselt kõrgem;
- HDD kõvaketta maht on jällegi oluliselt suurem.
Kas Mac või PC?
Viimaste aastate kõige tulisemaks küsimuseks on kujunenud see, kas valida Mac või PC. Apple’i arvutid on teinud oma võidukäigu, sest nende kvaliteet, tarkvara ja kasutajamugavus on suurepärased. Samas on ka PC-l omad suured plussid – Windowsiga töötamisel on vähem piiranguid, USB pesad on alles ja arvutid on taskukohasemad.
Arvutid pole ammu enam luksuskaup, vaid igapäevane töövahend nii kodus, koolis kui kontoris. Vali oma ustav kaaslane 1a.ee nutipoest ja sukeldu muretult nutimaailma!
Päisepilt: Shutterstock.com