Valmisid ennetähtaegselt Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd

oktoober 20, 2014 Valmisid ennetähtaegselt Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd kommenteerimine on välja lülitatud
Valmisid ennetähtaegselt Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd

Nordecon andis kaks nädalat enne lepingulist tähtaega Maanteeametile üle vastvalminud Juuliku-Tabasalu ühendustee, mille ehitustööde käigus paigaldati Topi ristmiku II ehitusalas 48 tunniga uus raudteeviadukt Baltimaades esmakordselt kasutatud meetodil.

„Eelmise nädala alguses liiklusele ametlikult avatud teelõigu ehitustööde juures oli kõige innovaatilisemaks osaks raudtee viadukti ehitamine ja paigaldamine meetodil, mida varem nii Eestis kui ka Baltikumis kasutatud ei ole. Uudse tehnoloogia abil liigutati eelnevalt betoneeritud 325-tonnine sildeehitis Topi ristmikul oma projektijärgsele asukohale 48 tunni jooksul, mil raudteeliiklus Tallinn-Keila liinil oli suletud, “ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Tänu väga hästi ja põhjalikult läbimõeldud ehitustegevusele õnnestus kõik kenasti ja Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd lõpetati ligemale kaks nädalat enne tähtaega.“

Erkki Suurorgi sõnul kasutab Nordecon sarnast insenertehnilist lahendust raudteeviadukti paigaldamiseks järgmise aasta alguses Tartu läänepoolse ümbersõidu V ehitusalas, kus uuendatakse Lennuvälja ristmikuni viivat teelõiku.

Topi ristmiku II ehitusalal ehitati Tallinn-Keila liinile 31 meetri pikkune raudteeviadukt ja rajati ligemale kilomeeteri ulatuses maanteed ja kergliiklusteed. Samuti ehitati üks ringristmik, ligi kolm kilomeetrit side- ja elektritrasse, uus tänavavalgustus ning umbes kaks kilomeetrit torustikke.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud müügitulu oli 2013. majandusaastal ligi 174 miljonit eurot ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Kontsern annab tööd enam kui 700 inimesele.

Foto: Powerhouse

Kommentaarium on suletud.