Turundus. Turunduskommunikatsioon 2.14

detsember 10, 2011 Turundus. Turunduskommunikatsioon 2.14 kommenteerimine on välja lülitatud
Turundus. Turunduskommunikatsioon 2.14

 Nimme jätan pealkirjas vahele numbri kolmteist, seda mitte sügavalt juurdunud ebausust. Pigem didaktilistel põhjustel. Turunduskommunikatsiivsest aspektist vaadates on huvitav, et näiteks teenindussfääriga seotud ettevõtted väldivad kuraditosinat. Nii leidub hotelle, mille liftist ei leia numbrit 13. Samavõrd jäetakse suurüritustel laudu kattes vaikival kokkuleppel ära kolmeteistkümnes laud.

Nüüd aga teemasse. Eelmises kirjatükis jäime pidama mõiste „integreeritud turunduskommunikatsioon“ juurde. Tabavalt sajajalgseks kutsutud kommunikatsioonitehnikal on mitmeid tõsiusklikke definitsioone, näiteks:

„Integreeritud turunduskommunikatsioon on süsteem, millega turundaja otsib turunduskommunikatsiooni mõõdetavaid lahendusi, mis põhinevad detailsel tarbijainformatsioonil.“(D.E Scultz)

„Integreeritud turunduskommunikatsioon on brändi ja firmat toetavate kommunikatsioonivahendite planeerimine ja teostamine ühtsel positsioonil ning kommunikatsiooni ühiseemärkide nimel. Integreeritud turunduskommunikatsiooni võti tsentraalses plaanimises ja järjekindlates sõnumites.“ (L.Percy)

„Integreeritud turunduskommunikatsioon on turunduskommunikatsiooni planeerimise kontseptsioon, erinevate kommunikatsioonivahendite – reklaam, müügisoodustus ja suhtluskorraldus – kombineerimisel tekib lisaväärtus ning tarbijatele suunatakse selge, järjepidev ja maksimaalselt efektiivne sõnum. (Ameerika Reklaamiagentuuride Assosiatsioon).

Vihalemm (2008:196)


Valdo Vokksepp

Eesti Hotelli ja Restorani Personali Agentuur (EHRA) tegevjuht
http://www.ehra.ee

Foto:flickr.com

Kommentaarium on suletud.