Turism. Türgi

detsember 10, 2010 1 Comment »


Kingituseks Türgi reis!

Inimene on kõvem kui kivi ja õrnem kui roos.
(Türgi vanasõna SPA -s)

Vahel juhtuvad imed! Ühel sombusel argipäeva  hommikul helistas mulle moosine meeshääl ja õnnitles mind reisivõidu puhul Türki. Ütlesin talle, et ta eksis numbriga ning lõpetasin kõne. See mees aga oli visa ning lõpuks helistas mehe sekretär ning selgitas, et ma olen Türgi kultuuripäevade peavõitja ning selleks on nädalane reis Türki kahele viie tärni hotelli, kõik hinnas. Olin nagu puuga pähe saanud! Tõesti, olin Türgi kultuuripäevade raames hotell Tallinnas türgi kööki maitsmas käinud ning tütar oli seal mingi testi Türgi ajaloo kohta täitnud ning minu kontaktandmed jätnud. Nii meil siis avaneski ootamatult võimalus Türki sõita.

Kuna reis oli Türgi saatkonna poolt organiseeritud siis see kujunes luksuslikuks. Hotell Maksim Resort asus Kemeris, mere kaldal. Hotellis oli suur SPA kompleks, kus sai oma tervist türgi saunas kõbida, massaaziga keha ja mürridega meeli turgutada. Õhtuti olid hotellis kultuuriprogrammid – sufide tantsud, nabatantsijad ning rahvatantsijad. Hotellis oli elu nii mõnus, et ega me suurt midagi muud ette ei võtnud. Türgi köök on suurepärane, nautisime häid rahvuslike toite ning jalutasime rannas.

Türgi  vaatamisväärsustest  – külastasime eksootilist Pamukalet, Stalagmiitide kanjoneid, mis on kaetud mineraalainete kihiga ning seetõttu lumivalged. Mäe seest immitses vett  voolates treppidena asetsevatest basseinidest alla. Sinna juurde olid rajatud väikesed rooma termid, kuhu sai mõõduka tasu eest ujuma minna. Pamukale lähistel  asusid Hierapolise varemed amfiteatri ja surnute linnaga, mis on asutatud  2 saj. enne Kristust. Varemed olid nagu varemed ikka!  Reisipaketi juurde kuulus ka kohustuslik hõbedaturu külastamine.

Tallinna jõudes helistas mulle seesama  moosine meeshääl ning ütles, et loodab väga, et mulle reis meeldis.

Tõesti, oli suurepärane puhkus ning ma  TÄNAN Türgi saatkonda selle reisi eest!
Anneli Salk,
reisihuviline psühholoogiline nõustaja
www.celestis.ee

Fotod: Erakogu

Kommentaar

  1. Nublu 11/12/2010 at 07:00 -

    kes siis nüüd türkis käinud ei ole :) aga lugemine oli paeluv!!