Turism. Prantsusmaal Chamonix`i suusanõlvadel

veebruar 10, 2011 Turism. Prantsusmaal Chamonix`i suusanõlvadel kommenteerimine on välja lülitatud


Mõne reisi eesmärgiks on lihtsalt mägedest ja suusatamisest rõõmu tunda! Nii me sõitsimegi Prantsusmaale suusatama. Märtsis on Alpides kõrghooaeg – suusanõlvad on suurepärased ning päike soojendab mõnusalt.
Kohale jõudmisest niipalju, et sõitsime sinna bussiga ning see oli päris tüütu! Tõsi, vahepeal ööbisime hotellis aga ikkagi olid kõik kondid kanged kui Chamonix´is bussist väljusime. Küla ise enesest on nunnu, selline unistuste suusakuurort – armsad kohvikud, kaunid lumised mäed ja tervisest pakatavad suusatajad värvilistes suusariietes. Meie elamiseks suusakuurordis oli päikeseküllane tuba koos kööginurga ja suure rõduga, kuid see polnud kuigi oluline, sest enamus ajast veetsime suusanõlvadel. Kodust olime kaasa võtnud oma sissesõidetud suusavarustuse, kohapeal ostsime kuue päeva tõstuki pileti ning päevad möödusid lumistel mäenõlvadel suusatades. Chamonix´is saavad iga tasemega suusatajad endale sobivaid suusanõlvu valida. Mina valisin pikki liuglevaid radu vastavalt oma võimetele, kus sain suusatamist nautida. Olen slaalomit üle viieteist aasta sõitnud, seetõttu on mul oma lemmikstiil välja kujunenud. Chamonix`i suusaradade keskmine pikkus on 4 – 5 kilomeetrit ning radasid hooldatakse hästi. Tõsi, kõrgemal mägedes olid rajad jäised, sest lund polnud ammu sadanud.

Chamonix´i orus on kolm suuremat suusapiirkonda: Le Tour, Les Grands Montets ja Le Brevent. Nende vahel on hea bussiliiklus ning suusatajad saavad erinevatel nõlvadel sõita. Võimalusi suusatamiseks on tõesti palju! Osa puhkuse ajast kulus kohviku terrassil päevitamisele ja “ Euroopa katuse “ panoraami nautimisele.

Nii see nädal mööduski. Mõni reis on lihtsalt olemise reis, et mingeid vanu losse, eksootilist kultuuri või rahvatantse. Lihtsalt aeg ise endale koos lume, päikese ja mägedega. Külas oli ka veekeskus koos saunadega aga sinna me ei jõudnudki. Ei jäänud suusatamisest energiat üle. Bussiga tagasi sõites oleks tahtnud paar päeva olla “olematu“. Kuna see ei õnnestunud siis tuli bussisõiduga lihtsalt ära harjuda.

Anneli Salk,
reisihuviline psühholoogiline nõustaja
www.celestis.ee

Tutvustav foto ja link huvilistele: www.chamonix.com

Kommentaarium on suletud.