Turism. Kasmiir

oktoober 10, 2010 Turism. Kasmiir kommenteerimine on välja lülitatud

Srinagar –  järvele rajatud linn

Kui paradiis on maa peal olmas siis on see siin.

Sufi poeet

Reisibürood ei korralda reise Kasmiiri, seetõttu tuli sinna minna omal käel. Uudistest oli kuulda, et Kasmiiris on pidevalt mingid konfliktid – need kasmiirlased, indud ja pakistanlased jagelevad millegi pärast? Kasmiiri ajalugu vaadates on kestnud see juba sajandeid.

Srinagari lennujaama jõudes lehvitasime suurt silti oma nimega ning nii tundis meile vastu tulnud hotellipidaja meid ära. Reipalt pandi kohvrid autosse ja sõitsime hotelli. Hotell asus Dali järve peal, selline maaliline ujuv paat – hotell nimega Bambri Palace de Lux. Hotelli sõidsime shikaraga, see on romantiline gondli sarnane paat. Juuli kuus õitsesid järvel valged lootosed ning kotkad liuglesid taevas.

Hotellipidaja ütles uhkusega, et nende perekond on pidanud hotelli ja külalisi vastu võtnud juba kuus põlve järjest. Isa õpetab pojale hotellipidamise ametisaladusi ning pojast saab pärija. Tõesti nende teenindus oli laitmatu.

Parasjagu olid Srinagaris kehvad ajad, tänavatel olid sõjaväelased püssidega ning enamus turiste eelistasid puhata mujal, mõnel turvalisemal maal. Meie hotellipidaja korraldas meile põnevaid ekskursioone, tutvustades kohalikku elu – olu. Valitseva olukorra tõttu ei soovitanud  ta meil omapead  ringi liikuda ning ega me ei janunenudki eksistensiaalsete seikluste järele. Leppisime nende vaatamisväärsustega, mida hotellipidaja tutvustas. Srinagaris on suurtsugused moseed, kuhu on maetud sufi müstikud, maalilised kuninglikud lilleaiad ja räpased kõrvaltänavad. Iga paari tunni tagant loeti moseedest valjuhäälselt  koraani ning see tekitas eriliselt üleva tunde. Vahva oli ka oma paat – hotellis passida, mööduvaid shikaraid vaadata ning hotellipidaja pajatusi kohalikust elust kuulata.

Hotellipidaja rääkis, et parematel päevadel on Srinagaris palju turiste. Srinagari on nimetatud ka Idamaa Veneetsiaks. Kui lõuna pool Indias on suvel  lämbelt palav siis Srinagaris on meeldivalt värske, kuna Srinagar asub 2000 meetrit merepinnast kõrgemal.

Me ei jäänud Srinagaris ootama –  kas maisest paradiisist saab otse taevasesse paradiisi vaid jätkasime oma puhkust turvalisemas paigas.

Anneli Salk,
reisihuviline psühholoogiline nõustaja
www.celestis.ee

Fotod: Erakogu

Kommentaarium on suletud.