Turism. Finnairi kodulennujaam pärjati parimaks Põhjamaades

aprill 10, 2010 1 Comment »

Rahvusvaheline uuringufirma Skytrax autasustas 23. märtsil Brüsselis maailma parimaid lennujaamu. Põhjamaade parima lennujaama tiitli pälvis käesoleval aastal Finnairi lennukite kodubaas, Helsingi Vantaa lennujaam.

„Klientide rahulolu on Vantaa lennujaam teeninud kindlasti tänu märkimisväärsetele uuendustele, mis eelmisel aastal lennujaamas aset leidsid. 2009. aasta teisel poolel avati renoveeritud pikamaalendude terminal, poetänav ning aasta lõpus ka Finnairi pikamaalendude ootesaal Via Lounge ning ainulaadne Via Spa,“ selgitas Finnairi Baltimaade müügidirektor Jan Michael Nigmann. „Varasemalt on Skytrax omistanud Finnairile neli kvaliteeditärni ning eelmisel aastal on nimetatud meid viie kõige turvalisema lennufirma sekka,“ lisas Nigmann.
Skytraxi 2010. aasta parimate lennujaamade väljaselgitamise arvestati 9,8 miljoni vastaja arvamust, kes olid pärit rohkem kui sajast erinevast riigist. Kokku andsid vastajad oma hinnangu 210. lennujaamale üle maailma.

Kliendiküsitlus toimus ajavahemikus juuni 2009 kuni märts 2010. Iga küsitluses osaleja sai anda oma hinnangu 39-le lennujaama poolt pakutud teenusele ning teenindusele. Põhjamaade lennujaamade järjestuses pärjati teise kohaga Oslo lennujaama, kolmanda koha sai Stockholmi lennujaam.
Lennufirmade ja -jaamade teeninduse ja teenuste kvaliteeti hindav Skytrax uuring põhineb erapooletul kliendiküsitlusel. Skytraxi andmepaasi järgi saavad kliendid oma hinnangu anda 620. tegutsevale lennufirmale ning 645. lennujaamale üle maailma. Lähemalt saab Skytraxi uuringu andmetega tutvuda koduleheküljel www.airlinequality.com.

Lisainformatsioon:
Jan-Michael Nigmann
Finnairi Baltimaade müügidirektor
tel +372 664 0461
jan-michael.nigmann@finnair.com
Finnair fotod: www.finnair.com/gallery

Kommentaar

  1. + 11/04/2010 at 04:45 -

    Valdavalt positiivsed kogemused, viimane vulkaanikatkestus oli küll ebamugav. force majeure, mis teha