Ton Karlos. Sõnad, sõnad, sõnad…

aprill 10, 2008 Ton Karlos. Sõnad, sõnad, sõnad… kommenteerimine on välja lülitatud

Suur aeg, nõuab suuri inimesi. Ka väike aeg nõuab inimesi. Ja igale ajale on omased väljendid mida inimesed, suured või väikesed, kasutavad. Märksõnad. Nii näitekskaheksakümnendate algul räägiti arendamisest, parendamisest, propageeriti kõikvõimalikke või -võimatuid asju. Harilikult võimatuid. Mõned parendavad ja propageerivad tänini.

… aastad edasi hakati uutma. Seejärel kandis iga masstoode, alates autost ja lõpetades aluspükstega, tunnussõna „Turbo”. Mõni aeg hiljem „Laser” ja pärast seda kiputi kirjutama kõigile ja kõikjale: „Digital”.

Foto: flickr.com
Mis aga eriti müstiline, kui mitte öelda lausastraalne – kusagil üheksakümnendate keskel ilmusid kaks uut ja väsimatut väljendit. Kui Leonid Ilitši aegne sõnamulin, sisuks parendamine ja propageerimine, toimib tänaseks vaid valitud kontorirottide kantseliidis, siis väljendid:
a) „Uued väljakutsed…”;
b) „Arenguruumi veel on!”; näikse elavat üle kõik kaubanduslikud ja poliitilised katakülismid.

Eriti vägevaks teeb asja see, et tegemist on millegi tõeliselt universaalsega. Millegagi, mis näikse toimivat alati ja igas olukorras. Noh, näiteks, situatsioonis kus mõnele tegelasele on töölt ehk kodust kinga antud – võib ta alati sirge seljaga väita: „Mind ootavad uued väljakutsed!”. Lihtne, selge.
Või siis, on tüüp selline saamatu ja segane nagu märtsijänes, aga kontorijumala sugulane astmes X. Lahti lasta ei sobi, niisama ka hoida ei saa, lihtsurelikud võivad ülemuse-ülemuse-ülemusele lõpuks kaebama minna. Teadagi, ükskord prahvatab vimm, mis hoitud… Mis siin muud kui – kõige lihtsam on teha koosolek ja võtta pinged maha lollikindla mantra abil: „Arenguruumi veel on!”. Bingo!
Nagu ütlevad teleturu geeniused: „See ei ole veel kõik!” Väiteid annab laiendada üksikisikult ühiskonnale. Eriti paistab sobivat arenguruumi teema. Ühesõnaga, aeg on järjekordseks inimkatseks:

Väide: maamaks tõuseb 200%.
Kinnitus: tühiasi, eestlane on selliste hüpetega harjunud. Järelikult: „Arenguruumi veel on!”

Väide: enne saunast väljumist tuleks võtta soe dušš.
Kinnitus: Why not? See tähendab: „Arenguruumi veel on!”

Siit jätka ise ;)

Ton

Kommentaarium on suletud.