Ton Karlos. Nihilismus Maximus

september 17, 2012 Ton Karlos. Nihilismus Maximus kommenteerimine on välja lülitatud
Ton Karlos. Nihilismus Maximus

Üldiselt on seaduskuuleka inimese elu lihtne. Täida käsku. Käi. Köhi. Kummarda. Naerata viisakalt. Proovi saada hästi läbi elukaaslase ja naabritega. Ära söö kollast lund. Ei midagi mõistusevastast, mis?

Teisalt kõik lihtsa saab teha keeruliseks. Ja pärast seda modifitseerida. Noh, tunnistage nüüd kui paljud teist oskavad piimapaki õigesti lahti teha? AVA SIIT nõuab peale tugevate käelihaste ka head koordinatsiooni, eks? Muide, linnalegend räägib, et tüüp kes tükisuhkru (kergeltavaneva) paberpakendi leiutas – läks hulluks. Mitte lihtsalt, vaid põhjusel, et inimesed ei olnud leiutisest sugugi aru saanud.

Sestap jõuamegi imeliku paradoksini – vahel võib radikaalsest skeptitsismist küllaga kasu olla. Kes nüüd tõsimeeli uskus, et euro hinda ei tõsta – tõstku kohe käsi. Veel parem mõlemad. Ja-ja, juba vana Nietszche märkis hauataguses kirjatükis, et „Kogu meie Euroopa kultuur on mõnda aega liikunud katastroofi poole…“.

Kas just nii, öelgu pigem kirjatundjad. Aga kõike mida silm näeb, ei tasuks tõesti puhta kullana võtta. Umbes-näiteks-nii: sõidab nunn autoga mööda kolkateed kui ühtäkki lõpeb bensiin. Pakiruumis kanistrit paraku pole. Küll aga kõikvõimalikku kola, sealhulgas suhteliselt korralik pissipott. Sangaga. Mispeale hakkaja püha õde lähebki pott näpus tanklasse. Ning tuleb sealt mõne aja pärast riburada pidi kütusega tagasi.

Hetkel, mil nunn pilgeni täis potist bensiinipaaki täitma asub, jääb seisma möödasõitev auto ning mahlakas bariton lausub mõtlikult: „Annaks Kõigekõrgem mullegi nii tugevat usku kui Teil on, õeke!“.

Post sriptum: pildil kuvatakse töövahendit kolumnide treimiseks.

Foto: erakogu

Kommentaarium on suletud.