Theatrumi aasta esimene uuslavastus Jon Fosse “Ma olen tuul”

jaanuar 8, 2013 Theatrumi aasta esimene uuslavastus Jon Fosse “Ma olen tuul” kommenteerimine on välja lülitatud

Theatrum toob jaanuari lõpus lavale tunnustatud norra autori Jon Fosse näidendi “Ma olen tuul” (lav. Lembit Peterson). Fosse loomingut on Theatrum tutvustanud varem lavastusega “Üks suvepäev”. “Ma olen tuul” esietendub 25. jaanuaril Salme kultuurikeskuses ja jätkab erinevates Eesti linnades.

“Ma olen tuul” on mingil moel Jon Fosse loomingu kvintessents. Selles on palju vaikust, mis mõjub muusikana, näidendi tekst on lihtne, aga sõnadetagune maailm mitmekesine ja mõtlemapanev. Teemad, mida Fosse käsitleb, on sarnased tema teiste teostega, ent seekord läheb Fosse oma teed mööda kompromissitumalt sügavamale ja kaugemale, kaotamata samas huumorimeelt. Küsimused on ühtaegu lihtsad ja eksistentsiaalsed. Jon Fosse ise on nimetanud “Ma olen tuult” oma parimaks näidendiks.

Jon Fosse (1959) on norra kirjanik ja dramaturg, maailmas üks enim mängitud kaasaja näitekirjanikke, keda on nimetatud Samuel Becketti ja Harold Pinteri mantlipärijaks. Jon Fosse on kirjutanud üle 25 näidendi, mida on ette kantud rohkem kui 240 erineval laval 36 erineval maal. Theatrumis esietendus 2011. aasta septembrikuus Fosse “Üks suvepäev” Hiiumaal Tahkuna tuletornis.

Jon Fosse
MA OLEN TUUL

Tõlkija Eva Eensaar / Lavastaja Lembit Peterson / Valguskunstnik Rene Liivamägi
Osades Marius Peterson ja Ott Aardam

Kaks sõpra, kes on teineteise kõrval käinud, lähevad ühel hetkel kumbki oma teed. Üks neist on põgenenud või lahkunud, teine aga istub ja mõtleb selle üle. Esimene tuleb tagasi. Kui ta seda ikka päriselt teeb…?

Esietendus 25. jaanuaril 2013 Salme kultuurikeskuses

Mängukava:

25.01 Salme kultuurikeskus / 26.01 Salme kultuurikeskus / 7.02 Salme kultuurikeskus /
14.02 Võru Kannel / 19.02 Kuressaare linnateater / 20.02 Salme kultuurikeskus /
5.03 Pärnu Endla / 15.03 Haapsalu kultuurikeskus / 27.04 Vanemuise väike maja

Piletid:

kuni 15. jaanuarini Tallinna etendused: 12/10
peale 16. jaanuari Tallinna etendused: 14/11

Tartus ja Pärnus: 12/10
Võrus, Kuressaares ja Haapsalus: 10/8

Piletid saadaval Theatrumi kassas (E–R 12–17, Vene 14), Piletilevis, Piletimaailmas ja Statoili teenindusjaamades. Info ja broneerimine Theatrumis: theatrum@theatrum.ee, tel 644 6889

www.theatrum.ee

 

Kommentaarium on suletud.