Sundpuhkusel töötaja peab saama vähemalt 4350 krooni kuus

september 10, 2009 3 kommentaari »

Refereeritud Eesti Päevalehest, otsetee artikli juurde: http://www.epl.ee/artikkel/475855

euro

Kui enne 1. juulit tuli osaliselt tasustataval puhkusel ehk sundpuhkusel töötajale maksta mitte vähem kui 60 protsenti alampalgast (4350 kr), siis uus kehtiv seadus ei luba alla selle maksta.
Praktikas on aga juhtunud, et ühe omavalitsuse töötaja sai juuni lõpul kõne oma ülemuselt. Viimane teatas, et sundpuhkuse ajal, mis kestab kaks kuud, raha ei maksta. Töötaja jaoks tähendaks selline olukorra lahendus, et ta on küll seotud lepingutega, kuid sundpuhkuse ajal teda ei tasustata. Tööandja sõnul annab sellise õiguse uus töölepinguseadus (TLS).

Lõuna tööinspektsiooni inspektsiooni jurist Egon Raimi sõnul aga midagi sellist – istute paar kuud kodus ja saate null krooni – ei ole võimalik küll uuest töölepinguseadusest välja lugeda. „Kui jutt käib sellest, mida varem nimetati osaliselt tasustatavaks puhkuseks, ehk siis tööandjal pole temast mitteolenevate majanduslike asjaolude tõttu ajutiselt tööd anda, tuleb vähemalt miinimumpalka ikka maksta, suurem võib tasu poolte kokkuleppel alati olla,” selgitab Raimi.„Niisugust asja ei ole, et töötajatel kästakse lihtsalt ilma rahata koju jääda.”

Küsimust reguleerib uue TLS-i § 37, mis lubab vähendada töötasu 12 kuu jooksul kolmeks kuuks „mõistliku ulatuseni”, kuid mitte mingil juhul alla riigis kehtiva miinimumpalga. Kui sellest pole võimalik kinni pidada, siis tuleb töötajatele kas pakkuda teist tööd või nad koondada.

Allikas: 1. juulist kehtiv TLS
Vaata: www.riigiteataja.ee

3 kommentaari

  1. We 3 05/10/2009 at 09:00 -

    Huvitav, nagu ei oleks sellest probleemist midagi kuulnud…

  2. Fend 23/12/2009 at 12:20 -

    Hea, et mingidki seadused toimivad

  3. qwert 10/01/2010 at 16:47 -

    Noh, hea et mingidki garantiid on aga mis saab siis kui töötu abiraha ka lõpeb?