Stolichnaya Premium Vodka selgitas välja Eesti kõige originaalsema kokteili ja innovatiivseima baarmeni.

november 4, 2013 Stolichnaya Premium Vodka selgitas välja Eesti kõige originaalsema kokteili ja innovatiivseima baarmeni. kommenteerimine on välja lülitatud

Kolmapäeval, 30. oktoobril ööklubis Vabank toimunud esimese Stolichnaya Premium Vodka korraldatud The Most Original Cocktail Competition nimelise kokteilivõistluse võitis ja parimaks baarmeniks tunnistati Marko Hade. Žürii valis tänavuseks võidukokteiliks 16 osaleja seast Marko kokteili “Stoli Backyard BBQ Cocktail”, mis eristus oma originaalsuse ja hästi tasakaalus maitse poolest. Võitja tõusis teistest võistlejatest säravalt esile oma showelementide kasutamise ja vaba suhtlemisega, pannes kaasa elama publiku ning pälvides tunnustust ka žüriilt.
The Most Original Cocktail Competition oli võistlus, kus Stolichnaya Premium Vodka otsis kõige originaalsemat ja innovatiivsemat kokteili. Erinevalt tavapärastest kokteilivõistlustest, sellel võistlusel puudusid igasugused reeglid ja piirangud. Lubatud oli oma kokteili serveerida klaasis, ämbris või isegi saapas! Kokteili kaunistuse võis eelnevalt valmis teha ja kasutada kasvõi Tauno Kangro abi ja meisterdada ehedad sepised, kõik oli lubatud!
Võidukokteili looja, ööklubi Vabank baarmen Marko tõi inspiratsiooniallikatena välja eestlaste ja venelaste grillimishobi. “Tihti puudub ju grillipidudel oma kokteil. Ja uue maitseviina idee tekkiski just grillipeo käigus”. Marko arendas välja uue peekonimaitselise viina, mis siis loodetavasti ka populaarsust kogub ja miks mitte kunagi ka Stoli maitseviinade reas on. Marko sai auhinnaks 1000.- € väärtuses reisitšeki, mille lubas kulutada Barcelona reisi peale.

Teisele kohale tuli Krista Meri Olympic Casino´st, kes sai inspiratsiooni Saaremaast ja suitsusaunast, ning segas kokku kokteili „Smoked sauna“. Autori sõnul on just naistel puudu saunamõnusid nautides oma kokteil, sest paljud naised õlut ei joo.

Kolmanda koha sai Helger Aava, kes meisterdas kuuma kokteili “Vanaema ubina schnaps”. Kokteili looja ütles, et esialgse retsepti autor on tema vanaema, mida ta siis kohendas. Ka kokteilis kasutatud naturaalne õunamahl oli Parksepast vanaema aiast pärit.

 

Võidukokteili retsept:

Stoli Backyard BBQ Cocktail, autor Marko Hade

Koostisosad:

Stolichnaya Premium Vodka 4cl

Värske sidrunimahl 1cl

Valge hakitud sibul 1bl

Hakitud selleri vars 4bl

Worchestershire kaste 0,5bl

Sool 0,5bl

Tomatimahl 100% 12cl

Värskelt küpsetatud peekoni rasv (6 viilu)

Valmistamine:
1. Küpseta peekon kuumal panni, sellest tekkinud rasv kalla anumasse ja lisa 4cl Stolichnaya Premium Vodkat. Sega ja lase segul jahtuda. Hoia segu külmas, kuni rasv hangub, seejärel kurna ja filtreeri viin sobivasse pudelisse või kannu. Stoli peekonimaitseline viin on valmis.

2. Sega blenderis (ühe kühvlitäie jääkuubikutega) omavahel sibul, seller, sool, sidrunimahl, tomatimahl, Worchestershire kaste ning peekonimaitseline viin

3. Serveeri kokteil seest tühjaks tehtud ja puhastatud paprikas, kaunista küpsetatud peekoni ja selleri varrega.

Foto: EBA

Kommentaarium on suletud.