Skype ja HITSA annavad tänavu välja kolm välisõpingute magistristipendiumi

juuli 8, 2015 Skype ja HITSA annavad tänavu välja kolm välisõpingute magistristipendiumi kommenteerimine on välja lülitatud
Skype ja HITSA annavad tänavu välja kolm välisõpingute magistristipendiumi

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Skype Technologies Eesti valisid välja järjekordsed andekad loodus- ja täppisteadusi õppivad noored, kes saavad 6400 euro suuruse stipendiumi magistriõpinguteks soovitud välismaa kõrgkoolis. Stipendiaatideks valiti Kristiina Verro, Roland Matt ja Sander Suursalu õpinguteks Rootsis, Šveitsis ja Hollandis.

Kristiina Verro lõpetas 2015. aastal bakalaureuseõpingud füüsika erialal Tartu Ülikoolis ja asub magistriõpingutele astrofüüsika erialal Lundi Ülikoolis Rootsis.

Roland Matil on Tartu Ülikooli bakalaureuse kraad füüsikas ning ta on lõpetanud juba Šveitsi Föderaalses Tehnikaülikoolis Zürichis (ETH Zürich) füüsikamagistrantuuris esimese aasta õpingud.

Sander Suursalu lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli elektroonika ja bioonika erialal 2014 ja pärast kaitseväe teenistust asub ta sel sügisel õppima sardsüsteeme Delfti Tehnikaülikoolis Hollandis.

Kümnendat aastat väljaantavate stipendiumide toel on seni üheksa ambitsioonikat noort saanud koguda teadmisi maailma parimates ülikoolides ja jagada neid Eestisse naastes. Kui varasemalt anti aastas välja üks välisõpingute stipendium, siis käesolevast aastast alates saab välisõpingute toetust kolm silmapaistvat tudengit. Stipendiumide maksmist koordineerib Eesti IKT kõrghariduse kvaliteeti ja konkurentsivõimet edendav HITSA IT Akadeemia programm.

IT Akadeemia programmijuht Marily Hendriksoni sõnul oli tänavuste stipendiaatide tugevusteks selge erialane sihiseade, kõrge motivatsioon õppida valitud erialal ja ülikoolis, rahvusvahelise koostöökogemuse olemasolu, alternatiivsete rahastamisallikate piiratus ja soov tegutseda tulevikus Eestis. „Nende noorte üle võime tõsiselt uhked olla,“ kinnitas Marily Hendrikson.

Skype on investeerinud noorte IKT valdkonna ja tulevikuspetsialistide arengusse alates 2006. aastast ligi 334 000 eurot. Lisaks magistrantide välisõpingute stipendiumitele toetakse alates 2012. aasta teisest poolest aastas 15 infotehnoloogia valdkonna magistritudengi õpinguid Eesti kõrgkoolides.

Foto: http://www.hitsa.ee/ikt-haridus/ita

Kommentaarium on suletud.