Selgusid innovatsiooniaasta ideekonkursi tulemused

juuli 10, 2008 Selgusid innovatsiooniaasta ideekonkursi tulemused kommenteerimine on välja lülitatud

2009. aastast kavandatakse Eestis kujundada innovatsiooniaasta. Innovatsiooniaasta eesmärgiks on rõhutada uuenduste olulisust, motiveerida ettevõtjaid ajama äri nutikamalt, kohanema paremini uute turusituatsioonidega, otsima konkurentsieeliseid.

Innovatsiooniaasta tegevused ei kaasa aga mitte ainult ettevõtjaid, vaid on suunatud kogu ühiskonna uuendusmeelsuse kujundamiseks.

Et tegemist on mitmekesiste tegevustega, mis haaravad laia sihtgruppi ja kestavad kogu aasta, korraldas EAS aprillis “Innovatsiooniaasta 2009″ läbiviimiseks ideekonkursi. Laekus 6 ideelahendust, mis koondasid tervikuks olemasolevad innovatsiooniteadlikkust tõstvad tegevused ning lisasid ka uusi laiahaardelisi tegevusi.
Ideid hinnanud žürii tunnistas parimaks Summit OÜ esitatud ideekavandi „Edasi saab nõuga!” ning premeeris pakkujat 150 000 krooniga. Teise koha vääriliseks hinnati Tallinna Tehnikaülikooli konsortsiumi ideelahendust „2009 – lennukate ideede aasta” ning kolmanda koha pälvis BDA Consultingu esitatud pakkumus „Think Big!”. Parimaga alustatakse läbirääkimisi “Innovatsiooniaasta 2009″ ideede elluviimiseks.

Innovatsiooniaasta ideekonkurssi kaasrahastas Euroopa Sotsiaalfond EASi innovatsiooniteadlikkuse programmi raames.

Kommentaarium on suletud.