Selgus Eesti parim džinnikokteilide valmistaja

september 19, 2013 Selgus Eesti parim džinnikokteilide valmistaja kommenteerimine on välja lülitatud
Selgus Eesti parim džinnikokteilide valmistaja

Möödunud nädala lõpus Radissoni Lounge 24-s toimunud Beefeater 24 džinnikokteilide võistluse võitis Gerda Viks, kes esindab Eestit novembris samanimelisel rahvusvahelisel võistlusel Londonis.

Eesti finaalis osales 10 võistlejat, kellel tuli 15 minuti jooksul valmistada kaks kokteili: klassikaline džinnikokteil kasutades Beefeater Dry’d ning selle moodne tõlgendus võistleja enda nägemuse järgi kasutades Beefeater 24 džinni. Seejärel tuli lühidalt tutvustada, miks osaleja valis just need kokteilid ja mis teda inspireeris.

Kokteilivõistluse Eesti finaali võitjaks osutus Gerda Viks Võru ööklubist Club Tartu, teine koht läks Tartusse Marko Hadele ning kolmanda koha sai Sigrid Sarv Club Bibabost.

Finaali võitnud Gerda Viks jäi žüriile silma oma üdini naiselike kokteilidega White Lady ja Pink 24 Lady. “White Lady esindab 1920ndate elegantsi, puhtust, ilu ja tugevat naiskarakterit. Sellisel ajastul baarileti taga kokteili teha oleks minu tõeline unistus,” kirjeldas üht oma võidukokteili Viks, kelle teine kokteil Pink 24 Lady oli interpreteering White Lady’ist. “Pink 24 Lady iseloomustab tänapäeva naist ja just seda, kuidas mina teda näen. Minu silmis on elegants muutunud rohkem julgeteks väljaütlemisteks ja edevuseks. Naised on ühiskonnas tugevamad kui kunagi varem ning seetõttu on minu uuenduslik versioon teravam, mida püüan edasi anda ürtide lisamisega,” lisas Viks.

Žüriiliikmete hinnangul oli Eesti finaali tase kõrge ning edu loodetakse ka rahvusvaheliselt võistluselt. “Võistlejad näitasid üles serveerimis- ja esitlusoksust ning loovust, mis kõik on rahvusvahelisel võistlusel määrava tähtsusega. Gerda puhul jäi lisaks maitsvatele kokteilidele silma kokteile kirjeldav huvitav lugu ja hästi läbimõeldud serveerimisstiil, mis tulevad rahvusvahelises finaalis Londonis kindlasti kasuks,” rääkis žürii esimees, Beefeateri tootejuht Sulev Kirst.

Radissoni Lounge 24-s toimunud Eesti eelvooru kohtunikeks olid lisaks Sulev Kirstule Sebastian Hamilton-Mudge (Beefeateri kaubamärgi suursaadik), Andrus Järve (EBA kohtunik ja asutajaliige), Ritta Roosaar (Olde Hansa hankejuht) ja Andrew Bardsley (Chivas Brothers piirkonnajuht – Skandinaavia ja Baltimaad).

Eesti finaali võitja Gerda Viks sõidab 5. novembril Londonisse Beefeater 24 džinnivõistluse rahvusvahelisse finaali, kus võistlevad baarmenid ja baaridaamid 26 riigist. Võistluse üldvõitja saab tiitli Beefeater 24 Global Bartender 2013 ning auhinnaks Jaapani reisi, mis sisaldab laialdast baaride külastust ja sealse kultuuriga tutvumist. Lisaks saab parim kokteilisegaja võidutrofee ning tema nimi kirjutatakse Beefeateri destilleerimiskoja autahvlile “Hall of Fame”.

Beefeater 24 Eesti finaal: https://www.dropbox.com/sh/ih32ixsn884apbq/cJBXbeoT-i?n=79875063

Fotod: Pernod Ricard Eesti

Allikas:  Eesti Baarmenite Assotsiatsioon

 

Kommentaarium on suletud.