Siseturism. Sagadi mõis

märts 10, 2010 Siseturism. Sagadi mõis kommenteerimine on välja lülitatud


Sagadi mõisakompleks asub Eestimaa põhjarannikul, Lahemaa Rahvuspargi kauni looduse keskel. Mõisa ajalugu ulatub rohkem kui 500 aastat tagasi ning praeguseks on Sagadist kujunenud tuntud loodusharidus-, kultuuri- ja turismikeskus. Sagadi mõisakompleski muudab haruldaseks tema terviklikkus: suur kõrvalhoonete arv koos korrastatud teede, alleede, mõisapargi ja tiikidega. Sagadi mõisakompleks on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis.
Sagadi mõisnike kunagisele rikkusele pani osaliselt aluse mets. Ka 1970-ndail taastas mõisakompleksi metsandussüsteem ning praegugi haldavad Sagadi mõisa metsamehed, täpsemalt Riigimetsa Majandamise Keskus.

Sagadi metsakeskuses toimivad koos metsamuuseum ja mõis-muuseum, looduskool, hotell, restoran. Sagadi mõisa väärtuslik minevikupärand toetab meie tänase päeva tegevusi. Mõisa härrasrahva olulisimaks lõbustuseks oli pidudel käimine ja nende korraldamine. Aega oli palju, tegevust vähe ning sedaviisi demonstreeriti oma jõukust ja head maitset ning mis veel tähtsam – saadi aimu naabrite-sugulaste omast. Põhiline pidude aeg oli talv, mil taliteed võimaldasid kiiremini ja kindlamalt kohale jõuda.

Tänapäeval peetakse pidusid rohkem suvel, ent igal aastaajal on oma võlud. Teenuseid pakutakse aastaringselt: pidulikud lõuna- ja õhtusöögid, isiklike tähtpäevade tähistamine, ametikohtumised ning nõupidamised, kokkutulekud, seminarid, konverentsid, ärikohtumised, firmapeod, aastavahetuse tähistamine. Kõigi nende pidulike sündmuste jaoks on külaliste käsutuses mõisakompleksi suurepärased võimalused: Härrastemaja suur saal ja teised esindusruumid, sealhulgas söögisaalid ja palkon; Mõisapark või dendropark koos paviljoniga Restoran koos banketisaaliga Hosteli kaminasaal. Majutuskohti kuni 100-le inimesele.

Foto ja lisainfo:
http://www.sagadi.ee

Kommentaarium on suletud.