Retseptid jahutavate suvejookide valmistamiseks

juuli 21, 2017 Retseptid jahutavate suvejookide valmistamiseks kommenteerimine on välja lülitatud
Retseptid jahutavate suvejookide valmistamiseks

Palaval suvepäeval ei ole midagi paremat, kui üks külm ja värskendav jook. Missugustest jookidest käib jutt? Suvel on variante tohutult! Värsked aiasaadused annavad võimaluse valmistada marjaseid smuutisid, jahutavad jäätisekokteile ning vitamiinirikkaid juurviljasmuutisid. Kui kodus on olemas vastav kodutehnika – näiteks blender või saumikser, siis piisab vaid lennukast fantaasiast. Nimetatud kodutehnika abiga valmivad joogid kiirelt ja lihtsalt. Seega, soeta vajalik kodutehnika, korja oma aiast lemmikud marjad või juurviljad, viska need blenderisse ning naudi mõnusat suvist värskendust!

Smuuti on tõeline vitamiinipomm

Üks viimase aja kõige populaarsem jook on smuuti. Smuutidest on valminud sadu retseptiraamatuid, kuid tegelikult on nende valmistamine ülilihtne. Selle joogi sisse sobib absoluutselt kõik, mis on värske. Lisaks koostisosadele on vajalik vaid vastav kodutehnika, näiteks blender.

Paneme kirja ühe 1a.ee lemmikretsepti, mis pakub nii mõnusat kosutust kui värskendavat jahutust:

Suvine vitamiinismuuti

 • Pool klaasi maasikaid;
 • 3 spl mustikaid;
 • Üks väiksem arbuusitükk;
 • 1/2 banaani;
 • 1 dl jääkuubikuid;
 • Veidi kreeka jogurtit.

Võta kapist vastav kodutehnika, näiteks blender. Viska kõik koostisosad blenderisse ja mikserda seni, kuni tekib ühtlane siidine mass. Särtsu võib lisada riivitud sidrunikoorega. Lase heamaitsta!

Jäine frappe suvitajast kohvisõbrale

Palaval suvehommikul ei tundu tass kuuma kohvi just isuäratav? Samas soovid suure kohvisõbrana alustada päeva mõnusa kohvisõõmuga? Lahenduseks on meisterdada värskendav jääkohv, mis annab päevaks vajalikku energiat. Jääkohvi valmistamiseks vali kodutehnika hulgast jällegi mitmekülgne blender.

Siit üks retsept mõnusa külma kohvi valmistamiseks:

Jäine latte

 • 1,5 spl jahvatatud kohvi;
 • 1,5 tassi vett;
 • 0,5 tassi kondenspiima;
 • Veidi jääkuubikuid.

Tee valmis kohv ning sega see vee ja kondenspiimaga. Lisa jääkuubikud ning blenderda. Vala kohv klaasidesse ning anna hommikule värskendav stardipauk!

Laste lemmik on jäätisekokteil

Mis on laste lemmik magustoit? Loomulikult on see jäätis! Üks suvine lastepidu ei ole päris õige, kui sealt puuduvad jäätisekokteilid. Tänapäeva kodutehnika annab võimaluse valmistada maistvaid kokteile otse koduköögis. Kõige lihtsam viis on omavahel segada lemmikjäätis ning meelepärane mahl. Kui soovivad kokteilile veelgi värskust ning vitamiine lisada, võid hulka segada erinevaid marju – maasikaid, mustikaid, vaarikaid.

Maasika ja banaani jäätisekokteil

 • 250 g maasikaid;
 • 2 küpset banaani;
 • 2 dl piima;
 • 300 g vaniljejäätist.

Tükelda maasikad ja banaanid pisemateks tükkideks, sega kõik koostisosad ning mikserda olemasoleva kodutehnika – kannmikseri või saumikseri abil kokteiliks. Kaunistuseks lisa üks ilus punane maasikas!

Kodutehnika, mis on suvel hädavajalik

Kuna suvel on aed täis värskeid marju ja juurvilju, siis on see parim aeg talletada talveks vajalikke vitamiine. Mitmekülgse kodutehnika abiga saad valmistada sadu erinevaid jooke, mis pakuvad mõnusat värskendust. 1a.ee soovitab kodutehnika valikusse soetada ühe võimeka blenderi, millel on tohutult palju kasutusvõimalusi. Tänapäeva kodutehnika on niivõrd mugav, et näiteks blenderi segamisanumatena kasutatakse smuutipudeleid. See annab võimaluse jook otse pudelisse blenderdada – mugav ja hoiab nõudepesult aega kokku! Lisaks võiks igas köögikapis olla ka saumikser, millega on ülimugav näiteks püreesuppe või kartuliputru valmistada – kõik jällegi suvisest värskest toorainest!

Võta suvest viimast – viibi värskes õhus, naudi päikest ning toitu tervislikult! Valmista endale ja perele vähemalt korra päevas üks kosutav vitamiinipomm, olgu see siis smuuti või jäätisekokteil. Lihtsalt viska on lemmik toorained blenderisse ning kodutehnika teeb ülejäänud töö Sinu eest ära! Võimekas kodutehnika mõnusate suvejookide valmistamiseks vali 1a.ee suvisest tootevalikust.

Fotod: 1a.ee

Kommentaarium on suletud.