Retrotelefonidest: OPIS 60s MOBILE

jaanuar 27, 2016 Retrotelefonidest: OPIS 60s MOBILE kommenteerimine on välja lülitatud
Retrotelefonidest: OPIS 60s MOBILE

Oleme majandusajakiri ja tehnilist laadi tekste, mille teemaks tahvelarvuti, arvutid sh sülearvutid ja mistahes telefonid, tasub ikkagi otsida erilaajakirjade hulgast. Aga just majanduses asubki antud kirjutise põhjus. Sest kui asetate ennast valmistaja kingadesse – siis mis saab olla veel lihtsam kui toode – mis koosneb ekraanist, akust ja ümbrisest, ning isegi mille tarkvara ei pea ise välja töötama? Hea lihtne valmistada ja ei miskit muret mingi mehhaanika pärast. Ning teeb tootmise ja hooldamise odavaks. Antud loogika seletab ka meedias levivat veidravõitu mõttekäiku, milleläbi järjepanu väidetakse, et just nagu oleks nuppudega mobiiltelefonid mõeldud elus allajääjatele. Arvatavalt tuleme antud teema juurde mõnikord tagasi. Põhjuseks toimetuse eriline tüdimus moesuunast millega tänapäevased mobiiltelefonid (õigemini küll nutitelefonid) viimasel viiel aastal hiilgavad.

Õigemini ei hiilga, sest kas siis suur ja isikupäratu ekraan ongi kogu telefon? Kui jätta välja võimalus erinevaid katteid kasutada: kas siis sellega kogu eripära lõpebki!? Kumer ekraaniäär ei saa ometigi olla tõsiseltvõetav eristumise alus, sest ei ole olemuselt huvitav, kasulik, mugav ega ka praktiline. Küll täidaksid antud vajaduse kiirvaliku nupud, mis on kõikidel uutel nutitelefonidel kuhugi kadunud. Väidetavalt pidavat kuni 75% kohalikest elanikest helistama autoga sõites. Ja kuidas nad seda kõike ühe käega teevad, jääb siinkirjutajatele saladuseks. Õigemini, me ei taha teada …

Ühesõnaga: vaatasime  ringi ja sattusime riistapuule mille Dresdenis paiknev ettevõte on nimetanud OPIS 60s MOBILE`ks. Olgu öeldud, et tegu suureekraanilise touchscreen`i, millega paistavad silma tänapäevased nutitelefonid, antiteesiga. Vastandiga. Seda sellepärast, et ekraani ei olegi. Lihtsalt ei ole. Nuppe ka mitte! On olemas ürgvanakooli ketas ja tänasega ei oska me öelda, kas sõnumeid saab saata. Tundes saksa põhjalikkust: tõenäoliselt saab, sest tähekoodid on ketta peal kenasti olemas :) Küll ei ole telefon seinasõltuvuses. See tähendab, et koos kõikide kellade ja viledega saab selle millaltahes endaga kaasa võtta.

Me küll ei kujuta vaatepilti ette, aga keskmise keskharidusega hipsteri pilk peaks kadedusest minutiteks klaasistuma, kui sedasorti seade kusagil lounge`s välja võtta.

Ja veel: ainult kettaga telefon sobib tõeliselt vinüülimängija kõrvale (tõlge: jõuka melomaani villasse.) Sest nii on see olnud kuni digitehnika tulekuni rohkem kui pool sajandit. Terves maailmas. Muuhulgas teeb retroseade pea kindlasti südame soojaks vanavanematel, sest nende nooruse kuldajal oli just taoline aparaat ülim. Ühendades omal jõulisel moel kõik funktsioonid, mille praegused nutitelefonid. Ehk vast kalender ja kaamera välja jätta.

Ja oleksime unustanud: kõne lõpetamise/loobumise võimalus on efektne. Tuleb lihtsalt toru otsustavalt hargile lüüa!

Lõpetuseks. Kuigi netipoode leidub palju, leidub palju ka pettureid. Seetõttu lisame igaks juhuks viite juba kakskümmend (20) aastat tegutseva kvaliteetmüüja juurde: OPIS 60s MOBILE

Videokirjeldus:

Foto: amazon.com

OPIS 60s MOBILE: Rotary dial desktop cellphone

Kommentaarium on suletud.