Provintsi kohvik

september 25, 2016 Provintsi kohvik kommenteerimine on välja lülitatud
Provintsi kohvik

Asukoht: Võõpsu mnt. 29, Räpina,
Google Maps avaneb siit…

Avatud:
E-N 11-21
R-L 11-05
P 11-20
*tähele tasub panna: suvisel perioodil avamisajad muutuvad.

Parkimine: tasuta. Tõe nimel tuleks siinkohal märkida –  selles armasas ja puhtas väikelinnas ongi igal ajal ja igal pool parkimine tasuta. Asukohast vast veel niipalju, et kohvik platseerub peatänava ääres ning lähedal paiknevad tõepoolest parkla, kaubanduskeskus, väga asjalikud tööristapoed, aga ka pangaautomaat ja postkontor ning politseiamet. Kohviku kohal toimib suurtähtedega väike ime: raamatupood. Vapustav!

Kohvikul endal tundub kirjavaraga vägagi lähedane suhe olevat: nii leiab külastaja eest – uskumatu küll: ehedad paberkandjal päevalehed, ridamisi ajakirju ja elurõõmsalt ülevindi anekdoodikogu. Üldse näikse kuluvat pisuke iroonia asja juurde; seda siis remarkidena söögisaali seinal kui ka näiteks kerge annusena ettevõtte nimes. Mida mõistate – kui avastate, et lihtsaima, vaid mõneurose magustoidu välimus ei jää millestki alla mõne metropoli viitärni hotelli restoranides pakutavale. Niipalju siis provintsist.

Taotluslikult ei kirjelda me siin maitseelamusi, oleme majandusjakiri ja läheneme sellest vinklist. Lisaks ei soovi me nanoturul tungida toiduajakirjade nišši. Ei nüüd. Ega edaspidi. Küll saame öelda, et menüüd iseloomustab kliendi aspektist väga loogiline ja ratsionaalne lähenemine: kiired toidud kiiresti ja kohe. Ja siis kõik see mille valmistamine nõuab täiendavat tähelepanu. Ühesõnaga, ütleme: näiteks läbisõidul olija jaoks ideaalne valik.

Eripäradest märgime sisspääsu kui sellise – mis viib poolkeldrikorrusele. Kartma ei pea: ruumid on asjatundlikult valgustatud ja ventileeritud. Lisaks paiknes kunagi aegu tagasi samas asukohas ööklubi, mis on jätnud päranduseks lustliku baarileti ja tõenäoliselt baltimaade futuristlikuma tualeti.

Teenindajad väljapeetud ja professionaalsed.

Kui midagi ette heita, siis pisiasja – karastusjookide valikus võiks, ei – peaks leiduma paar kohalikku jooki. Mitte pisiasi oleks kohvikust rääkivate viidete puudumine. Tagasihoidlik kolmjalg Võõpsu maantee ääres mõjub pigem vormitäitmisena. Ehk äkki on Provintsi kohvikule viitavate reklaamtahvlite puudumine taotluslik turundustaktika – et kes teab see tuleb? Ka Veebikiri sattus juhuslikult, ning ainult kohvi jooma. Ja kohvi, on muide, oli hea :)

Provintsi kohvik Facebook`is

Foto: provintsikohvik.ee

 

Kommentaarium on suletud.