PokerStars Inc.

september 21, 2013 PokerStars Inc. kommenteerimine on välja lülitatud
PokerStars Inc.

Online pokkeri kogukond on viimaste aastate jooksul hüppeliselt suurenenud ja eriti helgelt särab üks täht. Online pokkeri suurim mängusait PokerStars on kiiresti kerkimas maailma suuremate ettevõtte hulka, omades juba 1,4 miljardi dollarilist käivet (kasum 500 miljonit). PokerStarsi emaettevõttes The Rational Groupis töötab juba üle 1 641 inimest üheksas riigis. Ettevõtte on omandanud juba ühe suurkonkurentidest Full Tilt Pokeri, toonud enda bärndi PokerStars alla suure osa pokkeri eliidist (Daniel Negreanu, Chris Moneymaker jpt) ja palganud reklaamisikuteks mitmed sporditähed (Rafa Nadali, Boris Beckeri jpt).

Ometi ei ole online pokker ainuke valdkond, kus PokerStars domineerib. Igaastaselt korraldab PokerStars rohkem kui 70 live pokkeri turniiri üle maailma. Eestis tuntuim, ka TV3-s ülekantav European Poker Tour on välja maksnud juba rohkem kui 500 000 000 eurot auhinnaraha, mis on kolm korda rohkem kui Wimbledon on välja maksnud viimase 10 aasta jooksul.

Valdkonna jaoks tõrva meepotti on lisamas küll valitsused, eelkõige Ühendriigid. 2011 aastal korraldas valitsus haarangu kolme riigi populaarsema online pokkeri ettevõtete PokerStarsi, Full Tilti ja Absolute Pokkeri kontoritesse. Sündmus mis sai pokkerimaailmas tuntuks kui “Black Friday” ehk must reede, mille käigus suleti ettevõtete 76 pangakontot neljateistkümnes riigis ja viis domeeninime.

Nüüdseks on aga ennetava tegevusena PokerStarsi lõpetanud juba 2005 aastal alustatud ettevõtte kolimisega madala maksukoormusega Mani saarele, mis on tuntud kui Iiri meres asuv offshore-piirkond. Saar, kuhu tänaseks päevaks oodatakse juba esimesi pokkeri turiste. Seega kõik märgid näitavad, et ülemaailmse 4 miljardilise online “pokkeri tööstusharu” lippulaev on uus tulija ülemaailmsete suurettevõtete eliidis.

Foto: pokerstars.ee

 

Kommentaarium on suletud.