Persoon. Intervjuu Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste`ga

august 10, 2008 Persoon. Intervjuu Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste`ga kommenteerimine on välja lülitatud

Ettevõtluspäev, mis see on? Tallinna ettevõtluspäeva peaeesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ja ettevõtlikku elustiili ning julgustada linlasi tegelema ettevõtlusega. Ettevõtluspäeva korraldamine on rahvusvaheline suurlinnade traditsioon. Seda hakati tähistama suuremates Euroopa linnades 2003 aastast, kui need toimusid esmakordselt ühenduse Eurocities projektina Barcelonas, Stockholmis, Brüsselis, Helsingis, Berliinis, Liverpoolis.

Tänavu toimuva ettevõtluspäeva peateema on MUUTUSED, millele on pühendatud erinevad seminarid, näitused ja kohtumised. Ettevõtluspäeva keskus asub ka sel aastal Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses. Lisaks toimuvad mitmed üritused üle linna koolides ja saab külastada erinevaid tootmisettevõtteid. Ettevõtluspäevale eelneval päeval 8. oktoobril toimub Viru konverentsikeskuses gümnaasiumi õpilastele suunatud noortekonverents “Õpilasest ettevõtjaks”. 9. oktoobril korraldavad erialaliidud, ettevõtluse tugiorganisatsioonid, kõrgkoolid ja teised päevapartnerid erinevaid seminare ja näitusi nii Viru keskuses kui ka mujal Tallinnas. Kokku on kavas pea 30 suuremat üritust Viru konverentsikeskuses ning partnerite ruumides ning väiksemaid ettevõtmisi Tallinna koolides.

Veebikirja „Külaline” lugejaskonda silmas pidades tõstaksin ettevõtluspäeva programmist esile Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu (EKEL) korraldatavat seminari „Poiss, kes täna kohvi serveerib, võib olla homme Su boss”, Eesti Toiduainetetööstuse Liidu seminari „Toiduainetööstus – töötleva tööstuse lipulaev”, Eesti Kaupmeeste Liidu seminari „Kas kutseõpe aitab karjääri teha?”, AIESEC’i seminar „ Rahvusvahelised praktikavõimalused enam kui sajas riigis”, samuti on võimalik minna ekskursioonile AS Pagaripoistesse. Täpsemat infot nende ja paljude teiste ürituste kohta leiab http://ettevotluspaev.tallinn.ee

Ja mis peamine, kõik üritused on osalejatele tasuta!

Mõeldud kellele?
Tallinna ettevõtluspäevale on oodatud nii tegutsevad kui ka potentsiaalsed ettevõtjad, tudengid ja õpilased. Kindlasti leiab igaüks programmist miskit põnevat, kuna üritused on tõesti väga erinevad.

Mitmendat korda toimub?
Tallinna ettevõtluspäeva toimub juba viiendat korda. Ka sellel aastal on lisaks Tallinnale toimumas samaaegselt ettevõtlusnädal Tartus, Narvas ja Pärnus.

Foto: Tallinna Ettevõtlusamet

Isiklik küsimus, mille eest vastutab Tallinna Ettevõtlusameti juhataja?
Ettevõtlusametit juhin juba kaheksandat aastat ning põhivaldkondadeks on ettevõtluse arendamine linnas, turism ja turismimarketing, linna äriühingute koordineerimine, välireklaami maksu haldamine ja kontrollimine ning tarbijakaitse.

Lõpetuseks nõksuga küsimus – kas reklaam on kuradist?
Siinkohal tsiteeriksin Eesti Reklaamiagentuuride Liidu juhatuse liiget Joel Volkovit ” Reklaam on ilmselt üks enim vihatud avalikke tegevusi. Samas võib väita, et reklaam on ka üks armastatumaid avaliku kunsti vorme – seda juhul, kui see juhtub sind õigest kohast puudutama”. Nii võibki öelda, et ühtede jaoks võib olla reklaam kuradist, teiste jaoks aga jumal taevas. Kui sul on hea toode, aga pole head reklaami, siis on ka sellel tootel vähem väärtust. Reklaam on kindlasti vajalik, et ettevõtluses õnnestuda.

Foto: Tallinna Ettevõtlusamet

Kommentaarium on suletud.