Persoon. Intervjuu Piret Potisepp´aga, Innovatsioonikeskus InnoEurope tegevjuht

juuni 10, 2008 Persoon. Intervjuu Piret Potisepp´aga, Innovatsioonikeskus InnoEurope tegevjuht kommenteerimine on välja lülitatud

Mis on Innovatsioonikeskus InnoEurope?Innovatsioonikeskus INNOEUROPE on loodud selleks, et pakkuda ettevõtete toodete/teenuste ja protsesside arendajatele ideid ning inspiratsiooni oluliste uuenduste algatamiseks ja teostamiseks. Korraldame konverentse, seminare ja koolitusi ning anname välja uudiskirja ning produtseerime videoloenguid, kus tutvustatakse innovatiivseid tooteid/teenuseid ja ettevõtteid. Kajastame nii protsessi-, ärimudeli kui ka toodete ja teenuste uuendusi. Seda kõike teeme hetkel 3 Balti riigis- Eestis, Lätis ja Leedus.

InnoEurope loodi aastal 2006 ning mõne aastaga oleme kiirelt arenenud – nii meeskond kui ka tegevuste arv on algusajaga võrreldes märgatavalt kasvanud.
Kellele on suunatud InnoEurope´i tegevused? St. missuguse muutuse peaks innovatsioonikeskuse tegevus kaasa tooma?

Meie tegevused on suunatud kõigile, kel innovatsiooni, toote/teenuse arendusprotsesside ning tootlikkuse teemade vastu huvi on. Seeläbi soovime innovatsioonile ka reaalsemat ning praktilist mõõdet luua- tõestame inimestele, et uuendusi on võimalik edukalt ellu viia ning samuti näitame, kuidas seda teha. Usun, et toote-ja teenustearendus on tähtis nii era- kui avaliku sektori organisatsioonidele ning loodan, et meie tegevuste mõjul on inimesed innovatiivsemad nii isiklikus kui tööelus.

 

Tooge näiteid toimunud üritustest.

Juba kahel aastal järjest oleme korraldanud Eestis, Lätis ja Leedus innovatsiooni aastakonverentsi, mis on kujunenud innovaatorite oluliseimaks kohtumispaigaks. Alates 2008ndast aastast alustasime 1-päevaste seminaridesarjaga Tootearenduspäevad, kus igal üritusel keskendume ühele tootearendusprotsessi osale.
Tootlikkuse ja Efektiivsuse päevad keskenduvad mõlemad protsessijuhtimise poolele organisatsioonides – esimene üritus toimus aprillikuus ning osutus väga edukaks ning järgmine üritus toimub juba juunis.

Lisaks oleme korraldanud mitmeid teisi konverentse ja üritusi- näiteks toimus hiljuti Õhtu tootmisjuhtidega ning Ida-Virumaa Arengukonverents.
Kuidas InnoEurope´i tegevused turismi ning majutus- ja toitlustusvaldkonna ettevõtetele kasulikud on?
Nagu kõik teisedki valdkonnad, on uued lahendused ja teenused, nende disain ja kujundamine tähtsad ka igale turismi, majutuse ja toitlustusega tegelevale ettevõttele.

Üha rohkem räägitakse nii teenuste disaini kui oma tegevuste võimalikult meeldejäävaks kujundamise tähtsusest. Elektrooniline uudiskiri InnoNews, tasuta videoloengud ja korraldatavad üritused pakuvad ideid, näiteid ning meetodeid vastavate teemadega tegelemiseks. Uudiste, videoloengute ja konverentside/seminaridega saab tutvuda www.innoeurope.eu

Kas marginaalne majanduskasv 0,4% ka Teie ettevõtmisi mõjutab?

Aeglustuv majanduskasv mõjutab meie tegevusi pigem positiivselt- sunnib ju jahenev majanduskliima ettevõtteid rohkem pingutama- uusi ja eristuvaid tooteid/teenuseid turule tooma ning oma ettevõtte tootlikkust ning efektiivsust suurendama.

Kommentaarium on suletud.